Сьогодні: Ср, 07-06-2023    14:49:12
Житомир » Новини » Суспільство » 2018 » Декабрь » 14 » 09:08:18

У Житомирському перинатальному центрі померла породілля з немовлям. Родичі звинувачують лікарів. ВІДЕО

14-12-2018, 09:08:18 8602 Коментарі 0 Читать на русском

У Житомирському перинатальному центрі померла породілля з немовлям. Родичі звинувачують лікарів. ВІДЕО
У Житомирському обласному перинатальному центрі померла породілля з дитиною. У подвійній смерті родичі померлої звинувачують лікарів. Вони впевнені, що медики спочатку проґавили панкреатит, а потім затягли з кесаревим розтином, ідеться в сюжеті ТСН.

Мати 24-річної Марини плаче, бо хотіла приїхати з Італії на народження онучки, а довелося летіти на похорон доньки. Звістку про подвійну трагедію жінка отримала в свій день народження. Перша вагітність Марини закінчилась викиднем, тому цього разу донька була дуже уважна. 

"Вона дуже хотіла цю дитинку, дуже берегла, ледь що – до лікаря", - каже мати загиблої породіллі Лілія Пашківська. 

Перші місяці вагітності пройшли добре, а от на 28-му тижні дівчину шпиталізували з скаргами на різкий біль у животі. Медики зробили аналізи та вирішили, що у Марини загроза переривання вагітності. Через два тижні лікування її виписали додому, попри те, що біль не припинився, а вже за шість днів після виписки Марині стало зовсім зле.  

"Знудило ввечері, вночі відвезли швидкою", - розповів  чоловік померлої породіллі Григорій Салій. 

Рідним повідомили, що у породіллі гострий панкреатит і її стан важкий.
 

"Одразу ми запитали, чи дійсно щось загрожує дитинці. Нам сказали: з приводу дитинки можете не хвилюватися, тут гарні фахівці", - пригадує тітка померлої породіллі Олена Фролова. 


Згодом лікарі повідомили, що Марина померла разом з немовлям.

Рідні вважають, що у подвійній смерті винні медики, які не дообстежили дівчину першого разу, і ті, до яких її шпиталізували вдруге.
 

"Ні лікаря ніхто не покликав, ні аналізи  не зробив, її  нудило, дитині вже було погано, як так, що з 3:00 ночі до 11:00 ранку дитині ніхто нічого не робив", - не розуміє мама породіллі. 


"Можна було б урятувати або внучку, або дитинку. Як вони до цього допустили", - каже дідусь померлої Броніслав Боханов.

Проте медики запевняють, що під час першої шпиталізації все зробили за протоколом і виписали, коли показань для її спостереження в стаціонарі не залишилося. 

"Вона тиждень удома була. Якби їй було погано, вона б повернулася", - вважає завідувач відділенням паталогії вагітних Житомирського обласного перинатального центру Лариса Заіка.

А коли вагітна потрапила до лікарні вдруге – в неї, мовляв, розвинувся гострий панкреатит, який передбачити неможливо.
 

"Протягом доби відбуваються незворотні зміни. З такою формою панкреатиту вона була приречена – це однозначно", - каже заступник головного лікаря Житомирського обласного перинатального центру Олена Астрейко.


Медики пояснюють, що кесарів розтин не починали, тому що намагались врятувати жінку. 
 

"Померла б на операційному столі, щоб сказали, що ви пішли за дитиною, а зарізали нашу доньку. В акушерстві взагалі, коли стоїть питання пацієнта і дитини, то на першому плані завжди наш пацієнт", - каже головний лікар Житомирського обласного перинатального центру Юрій Вайсберг. 


"Якби ми за сумнівними показниками пішли на порятунок дитини, ця зупинка за сумнівними показниками сталася б на операційному столі – я б не змогла вам в очі дивитися", - каже заступник головного лікаря Житомирського обласного перинатального центру Олена Астрейко. 

Кесарів розтин лікарі почали, щойно жінка перестала дихати, але врятувати немовля на змогли – дівчинка задихнулася в утробі. Проте рідні у доводи медиків не вірять, і вже цієї п’ятниці збираються віднести заяву до поліції.Тегі: лікар, перинатальний центр, Житомир, породілля, смерть
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: