Сьогодні: Пт, 09-12-2022    21:49:44
Житомир » Новини » Суспільство » 2022 » Январь » 28 » 15:35:53

У Житомирі медиків переводять на пів ставки, щоб не підвищувати їм зарплату

28-01-2022, 15:35:53 1315 Коментарі 0 Читать на русском

У Житомирі медиків переводять на пів ставки, щоб не підвищувати їм зарплату
У Житомирі медики написали колективну скаргу до МОЗ. Медики кажуть, що їх змушують працювати на повну ставку, а заробітну плату отримують як за неповний робочий день.

Про це журналістам Житомир.info розповіли в Управлінні Держпраці у Житомирській області, яке й буде перевіряти заклад, на який поскаржилися.
 

«Існує ситуація, яка сьогодні вже проявилася на території Житомирської області, деякі адміністрації деяких медичних закладів намагаються заощадити кошти змушуючи медиків перевестися на неповний робочий день, фактично відпрацювавши повний робочий день. До нас вже надійшла скарга з медичного закладу, який підпорядкований Житомирській обласній раді», - розповів начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін.


Найближчим часом має відбутися перевірка, тому подробиці не розкривають. Єдине, що можна зазначити: заклад знаходиться у Житомирі.
 

«Нюанси не розкриваються, але медики стверджують, що адміністрація змушує писати заяви з сьогоднішнього, вчорашнього дня на 0,5 ставки, але працюють всі 8 годин, які передбачені Кодексом законів про працю. Колективна скарга, можу сказати, підписана 15 особами, які скаржаться, що адміністрація змушує написати заяву на неповний робочий день, 0,5 ставки, фактично змушуючи працювати повний робочий день», - говорить Сергій Сечін. 


Якщо прецедент буде підтверджений, медичний заклад має сплатити штраф - 65 тис. грн за кожного лікаря.

Також в управлінні Держпраці наголосили: працівник має самостійно обирати форму роботи, без тиску керівництва і, головне, отримувати гроші за фактичні часи роботи.

«Є особисте волевиявлення працівника працювати на 0, 5 ставки. Але водночас кажу, що наразі не вистачає лікарів, то постає питання, як можна відправляти весь штат на 0,5 ставки, то хто буде працювати у інші часи, які ніхто не закриває. На мою думку, це буде приховані фактично відпрацьовані часи», - пояснює Сергій Сечін.

За січень лікар має отримати заробітну плату не менше 20 000 гривень, у іншому випадку, можна звернутися до управління Держпраці за телефоном кол-центру: 0-800-60-20-21.
 

«Невиплата заробітної плати, затримання заробітної плати, переведення на неповний робочий день з фактичним виконанням повного робочого дня. Я раджу обов'язково писати скарги через наше управління Держпраці, після чого ми отримуємо погодження від центрального апарату і здійснимо позаплановий захід для виявлення порушення», - наголосив начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін.


Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про підвищення зарплати медпрацівникам. Лікарям мають платити мінімум 20 тис. грн.

Тегі: медики, зарплата, скарга, Житомир
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: