Сьогодні: Пн, 28-11-2022    12:49:15
Житомир » Новини » Суспільство » 2022 » Февраль » 10 » 09:47:51 оновлено: 09:47:33

У Житомирській області сільських медиків переводять на пів ставки заднім числом: немає грошей на зарплати

10-02-2022, 09:47:33 450 Коментарі 0 Читать на русском

У Житомирській області сільських медиків переводять на пів ставки заднім числом: немає грошей на зарплати
В Лугинській громаді на Житомирщині медпрацівників ФАПів примусово перевели на пів ставки і дали зрозуміти, що в березні фельдшерсько-акушерські пункти взагалі закриють.

Керівництво каже, зробили так, бо не вистачає коштів на виплату базової зарплати. Для медсестер вона становить 13,5 тисячі гривень, для лікарів - 20 тисяч гривень, йдеться у сюжеті ТСН.
 

Примусово переводять на пів ставки


Так, в селі Калинівка фельдшеру Сергію повинні платити від січня базову мінімальну зарплату в 13,5 тисячі гривень, але цих коштів, як з'ясувалося, у медичного керівництва округу немає, і сільському лікарю скорочують робочий день заднім числом.

"Поставили перед фактом - 26 січня написати заяву від 4 січня на пів ставки", - розповідає він.

Чоловіка прийшли підтримати близько половини жителів села, оскільки саме до нього звертаються в разі проблем зі здоров'ям - адже їхати до сімейного лікаря в Лугинській громаді (за 25 км від Калинівки) людям дорого і далеко.

Всього в Лугинській громаді - 20 ФАПів, й усіх 38 медпрацівників примусово перевели на 0,5 ставки та дали зрозуміти, що в березні пункти - єдині доступні ланки медицини в селах - вже закриють.

У сусідньому селі Кремне ситуація аналогічна. Замість того щоб підняти зарплати, там скоротили робочі години, а одній з трьох медсестер взагалі рекомендували звільнитися. Жінка обурюється і зазначає, що пропрацювала 41 рік, а тепер її "виганяють, як собаку".
 

Як ситуацію пояснює керівництво


За словами головного бухгалтера Лугинського центру первинної медико-санітарної допомоги Людмили Яцковець, оскільки не вистачає грошей на підвищену базову заробітну плату, для того, щоб зберегти колектив, на 0,5 ставки вони перевели всі фельдшерсько-акушерські пункти.
 

"У тому числі на 0,5 і в амбулаторіях медсестер. Якби у нас була достатність фінансування - немає проблем", - пояснила вона і додала, що кошти йдуть за лікарями, і фінансування йде на амбулаторії, а фельдшерські пункти "просто не врахували".


Головбух переконує, що вони зуміли виплатити зарплату за січень, ще назбирають за лютий, а в березні вже не зможуть.
 

Реакція МОЗ


Тим часом чиновники міністерства охорони здоров'я запевняють, що нікому не наказували ані закривати заклади, ані скорочувати працівників.
 

"З боку уряду комунікація була така: ви зараз нічого не скорочуєте. У січні є норма щодо підняття зарплат медичним працівникам. Якщо вам не вистачає коштів - держава дофінансує", - розповів заступник голови МОЗ Олексій Яременко.


При цьому варто зауважити, що дофінансувати медустанови держава збирається вже пів року.

Зазначається, що за попередніми даними, кількість закладів первинки, де не вистачає грошей на зарплату - приблизно 200. Чиновник додав, що через пів року кожен чекає аудит.

В Україні всього понад 11 тисяч фельдшерсько-акушерських пунктів у селах. Згідно з реформою, вони повинні були перетворитися на пункти здоров'я, куди б приїжджали сімейні лікарі кілька разів на тиждень.
 

Передісторія


Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про підвищення зарплати медпрацівникам. Лікарям мають платити мінімум 20 тис. грн.

Для економії коштів медиків стали переводити на 0,5 ставки, при цьому змушуючи працювати повний робочий день.
 

Тегі: зарплата, медики, медицинa, Житомирська область
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: