Сьогодні: Сб, 23-11-2024    11:40:25
Житомир » Новини » Суспільство » 2020 » Январь » 13 » 15:08:50 оновлено: 15:19:50

Штрафи до 34000 грн: в Україні хочуть жорсткіше карати за порушення ПДР

13-01-2020, 15:19:50 1499 Коментарі 0 Читать на русском

Штрафи до 34000 грн: в Україні хочуть жорсткіше карати за порушення ПДР
Водії не бояться низьких штрафів і зупиняються, де хочуть. Тому штрафи хочуть підвищити. У парламенті зареєстрували проект закону №2628 авторства депутатів від "Слуги народу".

Парламентарії хочуть підняти штрафи і змінити розмітку заборони зупинки на дорогах, інформує сайт "Сьогодні".
 

Штрафи не стримують водіїв від порушень


Водії ігнорують знаки заборони зупинки через низькі штрафи і відсутність контролю, каже юрист Юрій Грек. Більш того, машини часто паркуються у заборонених місцях.
 

"Правила дорожнього руху забороняють зупинку і стоянку в зоні 10 метрів від перехресть, пішохідних переходів, зупинок і місць, де дозволено зупинятися водіям з інвалідністю. Штраф за порушення заборони – 510 грн. Такий штраф не стримує водіїв. Але є ще більша проблема – поліція часто не фіксує такі порушення, якщо не брати Київ, тому що і для них це занадто "дрібно", – прокоментував юрист.


Поліція часто не може довести факт порушення, відзначається в пояснювальній записці до законопроекту. Причина в складності довести, на якій відстані, наприклад, від перехрестя знаходиться машина.

"Як показує судова практика, застосування працівниками поліції підручних засобів вимірювальної техніки (рулетка) або фіксування на камеру "незначної" відстані від транспортного засобу до перехрестя не знаходять підтримки в судах при оскарженні порушниками постанов про притягнення до адміністративної відповідальності. В результаті велика кількість постанов скасовується судами, і порушники фактично залишаються без відповідальності", – зазначають автори законопроекту в пояснювальній записці.
 

Замість 510 грн – 3400 грн


Штраф за стоянку в забороненому місці хочуть підвищити до 3400 грн. А за стоянку на місцях для водіїв з інвалідністю або неправомірне використання знака на машині "водій з інвалідністю" пропонують штраф у 34 000 грн.

З цієї суми 70% буде йти в місцеві бюджети на установку знаків і нанесення розмітки. При цьому розмітку теж хочуть змінити . Суцільна жовта лінія, яка використовується в розмітці для позначення заборони зупинки, мало виділяється на дорозі, йдеться в пояснювальній до проекту. Тому розмітку зроблять більш контрастною за розміром, формою і кольором.

"Відповідна дорожня розмітка наноситься в формі трикутників жовтого кольору з основою 1 м і висотою 0,5 м", – йдеться в проекті.

Фіксація і доказ факту порушення правил зупинки в заборонених місцях будуть зводитися до необхідності зробити фото автомобіля, вважають автори. Нібито така розмітка буде чітко виділятися на фотографії. А для того, щоб фото стало доказом, потрібні будуть мінімум три фотографії автомобіля-порушника з різних ракурсів. Також законопроект допускає використання камер відеоспостереження як доказ.
 

"На жаль, водії не хочуть розуміти, що зупинка поруч з пішохідним переходом значно обмежує огляд для пішохода і для машин, які рухаються по дорозі. Тому що водій на дорозі буде бачити припаркований автомобіль, а людину, яка починає переходити дорогу – ні. Також і пішоходу. Можливо, знаючи, що розмір штрафу немаленький, водії не ризикуватимуть своїм гаманцем, якщо не чужими життями", – зазначає Юрій Грек.


Зазначимо, недавно в МВС заявляли, що будуть ініціювати підняття штрафів за "деякі правопорушення з високим ступенем суспільної небезпеки". Заступник голови відомства Антон Геращенко розповів, що штраф за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більш ніж на 50 км/год хочуть підняти до 3400 грн (зараз 510 грн); за залишення місця ДТП – 3400 грн (зараз 255 грн) і передбачити можливість позбавлення права керування транспортом на термін шість місяців за водіння особою, яка не має на це права, – 10 200 грн (зараз 510 грн).

Нагадаємо, за 10 місяців 2019 року в Україні сталося 129 тисяч ДТП, з яких понад 21 тисяча – з постраждалими. Травмовано понад 26 тисяч осіб. Загинуло 2716 осіб. Складено 96 тисяч адміністративних матеріалів за керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Тегі: ПДР, водії, штраф
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: