Сьогодні: Пт, 22-11-2024    03:00:34
Житомир » Новини » Економіка » 2016 » Август » 2 » 13:55:45 оновлено: 14:01:41

Кар'єра в Польші. Нові правила працевлаштування з жовтня 2016 року

02-08-2016, 14:01:41 1429 Коментарі 0 Читать на русском

З кінця вересня 2016 року набувають чинності нові правила працевлаштування у Польщі, які торкнуться і українців, які вирушають до Європи на сезонні роботи. При оформленні короткострокової робочої візи іноземці тепер повинні отримати від влади дозвіл на працевлаштування. Нововведення – результат посилення Євросоюзом правил працевлаштування іноземних працівників.
 

Нові правила працевлаштування з жовтня 2016 року

Кількість бажаючих попрацювати в Польщі навряд чи зміниться, тому що робота в Польщі для українців та польських компаній незамінні, адже більшість працездатних поляків виїхали працювати в інші країни Євросоюзу.

Якщо Польща закриє або обмежить в’їзд українцям, замінити їх зможуть тільки арабські біженці. Для поляків це неприйнятно.

У 2012 році в Польщі проводили експеримент: протягом якогось часу іноземцям не видавали короткострокові дозволи на роботу, при цьому офіційно, на національному рівні провели опитування про ставлення підприємців і простих громадян до українських заробітчан. В результаті плюсів нарахували більше, ніж мінусів, і дозволи на роботу продовжили видавати.
 

Зараз є три варіанти легального працевлаштування в Польщі

  • Піврічна робоча віза Д05 (180/360), в цьому випадку польський роботодавець тільки сповіщає органи влади про намір найму працівника і дозвіл на роботу не потрібен.
  • Річна робоча віза на основі запрошення від воєводи – для отримання даної візи потрібен дозвіл на роботу. Цей дозвіл видається з прив’язкою до роботодавця і на термін від 1 до 3 років.
  • Карта побиту – для її оформлення потрібно контракт і прописка в Польщі. Вона видається як для роботи, так і для навчання або ведення бізнесу.

Нові правила передбачають ускладнення видачі короткострокових віз Д05. Проте залишиться ще два способи працевлаштування. На оформлення цих віз, можливо, піде більше часу, зате дозволи видані на більш тривалий термін.

У цього нововведення є і позитивна для українців сторона. У випадку з візою Д05 можна працювати тільки 180 днів в році, після яких залишається візовий коридор. Отже, якщо з цим типом візи виникнуть якісь складнощі, українські працівники звернуть увагу на інші візи. І зможуть працювати довше – адже воєводська віза Д06 і карту побиту дозволяють працювати без перерв.

Потенційний мінус – можливі квоти на видачу цих віз і карт. Від розміру квот буде залежати і кількість відмов за такими візами.

Віза від воєводи, для якої потрібно отримання дозволу на роботу, – це один із самих надійних і універсальних способів працювати в Польщі. Особливістю цього типу візи є прив’язка до роботодавця, який видав працівникові цей дозвіл. Для того щоб перейти до іншого роботодавця, людині треба заново отримувати дозвіл, ця процедура займає 2-3 місяці.

Польща суттєво спростила отримання воєводських запрошень і карт побиту. Наприклад, з недавніх пір людина має право працювати на території Польщі вже з моменту подачі документів на дозвіл.

Крім того, в найближчому майбутньому квоти на українських працівників планує збільшити Чехія. Їх проблема схожа на те, з чим зіткнулися поляки, – частина підприємств знаходиться на межі банкрутства, тому що нікому працювати.

Вже зараз багато польських фірм конкурують за право отримати українця на роботу. Вони готові не тільки запропонувати більш високу оплату праці, а й оплатити послуги з пошуку персоналу.

Побачимо, що з цього вийде, але здається, що на роботу у Польщу поїхати буде складніше.

Також читайте, Як відстежити посилку з Аліекспресс?

НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: