Сьогодні: Чт, 18-04-2024    16:56:59
Головна » Публікації » Інтернет

Список приватних виконаців для виконання судових рішень


Список приватних виконаців для виконання судових рішень

Приватні виконавці - юристи, які спеціалізуються на виконанні судових рішень. Ця професія є відносно молодою та оповита доволі великою кількістю міфів. Чому варто звернутись до спеціалістів та більш ретельно розглянути список приватних виконавців https://fakt.org.ua/uk/regions/ ми детально розповімо в даній публікації.

Хто такі приватні виконавці?

У багатьох позивачів виникають сумніви, чи потрібно звертатись до приватного виконавця, адже вони не впевнені в компетенції таких спеціалістів. Проте подібні сумніви безпідставні: щоб стати державним юристом необхідно мати вищу юридичну освіту та володіти українською мовою, в той час, як до кандидатів приватної виконавчої служби висувається безліч вимог:

  • вік старше 25 років;
  • наявність вищої юридичної освіти та досвіду роботи в галузі права не менше 2 років;
  • успішне складання кваліфікаційного іспиту від Міністерства юстиції України;
  • досконале володіння українською мовою.


Також кандидат в приватні виконавці обов’язково повинен бути громадянином України.

Як здійснюється виконання судових рішень в Україні?

Згідно з чинним законодавством України, рішення суду можуть виконуватись боржником добровільно чи примусово. У випадку, коли людина з заборгованістю чинить опір та відмовляється виплачувати борг, позивач має право звернутись до суду із заявою про необхідність отримання виконавчого листа. З цим документом стягувач має право звернутись до державного чи приватного виконавця протягом 3 років.

Існує міф, що компетенція приватних виконавців надто обмежена, проте це зовсім не так. Спеціалісти приватної виконавчої служби мають аналогічні з державними службовцями права, обов’язки та повноваження, проте не можуть виконувати рішення, які стосуються заборгованості неповнолітніх та недієздатних осіб, державних та комунальних установ, а також дітей та виплати аліментів.

Судове стягнення заборгованості приватним виконавцем: з чого складається вартість

Більшість стягувачів вважають, що послуги приватних виконавців є досить коштовними, проте це неправда. Основна винагорода спеціаліста стягується з боржника, а ціна послуг юриста складається з декількох частин: основної та додаткової. Додаткова частина передбачає винагороду за кошти позивача, але вона сплачується лише за добровільною згодою обох сторін, тобто приватний виконавець не має права вимагати оплату у разі відмови клієнта.

Приватний виконавець може розпочати виконання рішення суду лише після авансового внеску: ці кошти необхідні для придбання матеріалів, які знадобляться для роботи спеціаліста. Якщо у боржника достатньо грошей для покриття цих витрат, аванс повертається стягувачу після успішної співпраці.

Ви можете ознайомитись зі списком приватних виконавців на сайті некомерційного об’єднання "ФАКТ" https://fakt.org.ua/: спеціалісти організації реалізують судові рішення на території 22 виконавчих округів (21 область та місто Київ). Щоб отримати консультацію, зателефонуйте за номером на сайті.


03-03-2022 902
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: