У кредитному договорі чітко прописані терміни, коли банк буде очікувати черговий платіж від клієнта. Іноді позичальник нехтує цими часовими рамками. Звичайно ж, банк завжди намагається зберегти довірчі відносини з клієнтами, але коли контроль над ситуацією втрачається, вони передають справу несумлінного позичальника в колекторське агентство.
Колекторські агентства можуть належати банку або бути незалежними. У нашій країні спостерігається перший варіант: тобто, кредитна установа тримає у себе невелику групу осіб, що займаються збором боргів. Слово «колектор» так і перекладається з англійської - «збирач» (collector). Виходить, що в самому понятті «колекторське агентство» міститься вся інформація щодо діяльності цієї структури.
Колектори - це професійні добувачі дебіторських заборгованостей як з фізичних, так і з юридичних осіб. Розглянемо зведення основних правил, яких дотримується будь-колекторське агентство:
Якщо позичальник кредитувався в шахрайському установі, де документи оформляються за 5 хвилин і відсотки нараховуються щодня з геометричною прогресією, то в цьому випадку і колектори будуть з ним працювати "по-поганому". Для того, щоб не нарватися на проблеми при погашенні кредиту, потрібно уважно оцінювати заклад, котрий видає позику.
У двох словах, колекторське агентство оптимізує як тимчасові, так і фінансові витрати банку на отримання грошей від недобросовісних позичальників. Ми рекомендуємо уважно вивчати договір, перш ніж підписувати його, і звертати увагу на те, що написано дрібним шрифтом. У позичальника є право на доскональне вивчення договору.
Колекторське агентство - це посередник між кредитором і боржником. Колекторське агенство и бере на себе зобов'язання проводити роботу по поверненню боргу по кредиту / позики за певний відсоток. Часто самі агентства виступають в якості кредитора. Це відбувається в тих випадках, коли первісний кредитор, зокрема мікрофінансова організація, продає борг колекторському агентству. Еще читайте отом когда Укрборг звонят.
Колекторські агентства працюють з мікрофінансовими організаціями за двома схемами. У першому випадку колекторське агентство працює з мікрофінансовою організацією без укладення договору про викуп заборгованостей. В цьому випадку колекторське агентство спілкується з боржником, а боржник виплачує заборгованість мікрофінансовій організації.
Відповідно до цієї схеми колекторське агентство отримує винагороду в розмірі встановленого відсотка від загальної суми зібраного боргу. Сума такої винагороди коливається в межах від 10% до 50%. У другому випадку колекторські агентства викуповують заборгованості у мікрофінансових організацій за певний відсоток від загальної суми стягуваної заборгованості, і потім стягують з боржника всю суму заборгованості. У такому випадку боржник сплачує весь борг на макрофінансовій організації, а колекторському агентству.
- Особисті зустрічі, телефонні переговори (тобто безпосередню взаємодію з боржником);
- Поштові відправлення за місцем проживання позичальника, телеграфні повідомлення, текстові, голосові та інші повідомлення, що передаються по мережах електрозв'язку, в тому числі рухомого радіотелефонного зв'язку;
- Інші, за винятком заборонених законом способів, способи взаємодії з позичальником можуть використовуватися тільки при наявності в письмовій формі згоди позичальника або особи, яка надала забезпечення за договором споживчого кредиту (позики).