13 грудня у Житомирі представили довідково-інформаційну платформу WikiLegalAid, за допомогою якої кожна людина, яка має доступ до інтернету, може отримати правову консультацію.
Як розповіли «
Журналу Житомира» в ОДА, WikiLegalAid (wiki.legalaid.gov.ua) – інформаційна платформа, що функціонує за принципом Wikipedia. Фахівці системи безоплатної правової допомоги слідкують за її оновленням з урахуванням змін законодавства та судової практики. Цією базою можуть користуватись як юристи-практики, студенти-правники, правозахисники, так і пересічні громадяни. Консультації підготовлені так, щоб бути зрозумілими не лише фахівцям, а й людям без юридичної освіти.
«Цей інноваційний проект системи безоплатної правової допомоги раніше був доступний лише для наших фахівців, які надавали консультації. Тепер більше 1400 консультацій з найактуальніших правових питань, з якими звертаються клієнти до системи БПД, доступні кожному. WikiLegalAid допоможе підвищити правову обізнаність громадян», – наголосив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Олександр Гербеда.
Окрім консультації там є зразки процесуальних документів та посилання на судові рішення. База правових консультацій була створена на основі найактуальніших та найпоширеніших питань, з якими звертаються громадяни до системи БПД.
Як користуватися правовою платформою, розповів начальник відділу Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Тимур Кашапов.
«Для того, щоб скористатися базою правових консультацій, достатньо ввести в пошуковий рядок на головній сторінці «WikiLegalAid» ключове слово або частину слова (корінь слова) і поставити знак «*», що звузить пошук. Пошук видає перелік консультацій, які містяться в базі. Здійснення пошуку також можливе через структуру категорій «WikiLegalAid» за галузями права. Скориставшись таким шляхом пошуку, можна побачити всі галузі права, за якими містяться правові консультації в базі», – пояснив Тимур Кашапов.