Перед початком купального сезону у Житомирській області дослідили якість води на пляжах та у місцях масового відпочинку. Так, у більшості водойм вода відповідає нормативним якостям. Проте, в області є і такі водойми, купання в яких є небезпечним для здоров’я.
Моніторинг у 76 локаціях по всій області (в тому числа 2 пляжі в житомирському Гідропарку) провів Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України.
За результатами досліджень встановлено, що не відповідає вода в річках Случ (в межах населених пунктів Любар, Нова Чорторія, Баранівка, Новоград-Волинський), Тетерів (в межах населених пунктів Чуднів, Висока Піч, Коростишів), Уж (м. Коростень), Норинь (м. Овруч), Ірша (в межах населених пунктів Дворище, Нова Борова, Іршанськ), Гнилопять (м. Бердичів), а також на чотирьох бердичівських ставках, що використовуються бердичівлянами для відпочинку.
Неналежної якості вода і в річках Товста та Жерев (смт Лугини), Смолка (Новоград-Волинський), ставках у Хорошеві, с. Стовпів Чуднівського району, Чуднові, с. Вигнанка Любарського району.
В основному відхилення від нормативної якості виявлялись за рівнем біологічного та хімічного споживання кисню, що свідчить про наявність у воді великої кількості органічних речовин. А основним джерелом таких речовин є неочищені каналізаційні стоки.
Також в деяких рекреаційних зонах виявлено перевищення вмісту кишкової палички, що є особливо небезпечним фактором для жителів області.
Так, індекс ЛКП (лактозо-позитивної кишкової палички) становить 70000 у місці злиття річок Случ та Смолка у Новограді-Волинському, у р.Случ в м.Баранівка, у р. Уж в м.Коростені – 8000, в р. Тетерів в м.Коростишеві – 7000 про нормативному рівні не більше 5000. Купання в такій воді є не тільки шкідливим, а навіть небезпечним для здоров’я.
В основному водойми області мають придатну для відпочинку воду, а відхилення від норм виявлялись лише у 37% моніторингових точок, в яких проводився забір проб для досліджень.