У парламент подано законопроєкт, яким передбачається суттєве збільшення штрафів за неправильне паркування автомобіля. Як фіксуватиметься це правопорушення та кому з житомирських водіїв загрожує штраф у розмірі 34 тисячі гривень?
Житомиряни та гості міста часто стають свідками ситуації, коли якась "розумниця" чи "розумник" залишають машину на кілька годин мало не посередині, приміром, трамвайних колій. Як наслідок, громадський транспорт стоїть в заторах, а такі водії лише виправдовуються, мовляв, ненадовго залишили авто саме в цьому місці, бо більше не було де. Проблема з відсутністю достатньої кількості паркувальних місць актуальна не лише для Житомира. Проте інколи водіям варто подумати й про наслідки своїх вчинків.
Таким чином, значна частина порушень прав дорожнього руху стосується недотримання водіями вимог щодо заборони зупинки та стоянки у визначених місцях. Йдеться про те, що залишати автівку можна на відстані до 10 метрів від перехресть, пішохідних переходів, біля зупинок, в місцях, де дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або ті, хто перевозить людей з обмеженими можливостями тощо.
Житомирська поліція жорстко реагуватиме на порушення правил дорожнього руху
Нині діючі положення притягнення таких порушників до відповідальності мало результативні через відсутність ефективних механізму фіксації порушень, а також низькі розміри штрафів.
У працівників поліції дуже часто виникають проблеми з доказуванням факту порушення зупинки чи стоянки тієї ж автівки в забороненому місці. Поліціянтам складно чітко визначити та довести, на якій саме відстані від того ж перехрестя знаходиться авто порушника.
"Як свідчить судова практика, застосування поліцейськими підручних вимірювальних засобів, приміром рулетки, або фіксування на камеру "незначної" відстані від авто до перехрестя, не підтримується в судах. Як наслідок, значна кількість постанов про притягнення до адмінвідповідальності скасовується судами і порушників не притягують до відповідальності,– пояснює адвокат, кандидат юридичних наук Денис Головін.
Аби водії частіше згадували про правила дорожнього руху у парламент подано законопроєкт "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів". Цим документом пропонується суттєво збільшити штрафи за неправильну парковку.
Важливий момент, згідно з законопроектом 70% цієї суми йтиме в місцеві бюджети, аби влада сумлінно робила розмітку в місцях паркування.