У селищі Попільня Житомирської області попересихали криниці. Селяни винуватять у цьому орендаря ставка. За словами місцевих жителів, той розширив і поглибив водойму, через це пішла вода з колодязів до ставка, йдеться в сюжеті
ТСН.
У дворі Ірини Дзюбенко, жительки Попільні, - дві криниці, але обидві без води, а в родині троє дітей і велике господарство. В іншої мешканки селища Оксани Якимович за день набирається кілька відер води, однак каламутної.
"На цій воді не можна ні зварити, ні закип'ятити. Попрати - це взагалі проблема, кілька відер і води нема", - скаржиться жінка.
Рятуються люди дощовою водою. Набирають її у все, що лише можуть.
Жителі селища стверджують, що вода в криницях зникла після того, як орендар поглибив ставок. Попільня розташована вище, ніж ставок, тому й вода з людських криниць пішла нижче, скаржаться люди.
Водночас сам орендар ставка Володимир Білий переконує, що водойму не поглиблював, а лише прочистив береги, тому те, що у криницях зникла вода, - не його провина.
"З 2000 року ставок в мене в оренді. Після того, як я тут очистив, облагородив, я став невигідним орендарем... Восени не було дощів, зимою не було снігів, то де вона (вода - ред.) візьметься? Попід берегом я пройшов, підчистив очерет, все", - зазначив він.
На орендаря ставка селяни скаржились екологам, і ті виявили порушення. Старший державний інспектор Поліського округу Віктор Ясинський розповідає, що проєкту на поглиблення і розширення ставка не було, тому за це орендаря оштрафували на 5 тисяч гривень. І на воду в колодязях це могло теж вплинути.
"Розорав берег, поглибив і зняв поверхневий шар ґрунту, а оскільки люди копають колодязі неглибоко, так би мовити у "підшкурній" воді, то це взаємопов'язано. Якщо вся вода пішла до нього, то в колодязях не буде води", - зазначив еколог.
Тепер селяни вимагають провести їм водогін. Представники селищної ради обіцяють прорахувати його вартість.