В Україні оновили кольорові зони карантину. Оновлене епідемічне зонування почало діяти з понеділка, 21 вересня. Відповідне рішення затвердила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Зони впливають на карантинні правила у регіоні. Найсуворіші обмеження у червоній зоні, найслабші - у зеленій.
Карантинні зони на Житомирщині з 21 вересня
У червоній зоні наразі немає жодного міста чи району.
У помаранчевій зоні: місто Коростень, Лугинський та Овруцький райони.
У жовтій зоні: міста Житомир, Бердичев, Малин та Новоград-Волинський, Баранівський, Бердичівський, Ємільчинський, Житомирський, Коростенський, Коростишівський, Любарський, Попільнянський, Пулинський, Романівський, Ружинський, Хорошівський, Черняхівський та Чуднівський райони.
У зеленій зоні решта населених пунктів та районів.
Що за зони?
В Україні з 3 серпня набув чинності поділ країни на чотири зони за рівнем поширення коронавірусу: на зелену, жовту, помаранчеву та червону зону.
У зеленій зоні діють правила, встановлені по всій країні – носіння маски у громадських місцях, соціальна дистанція, використання антисептика; проведення масових заходів з не більше як 1 особою на 5 кв. м.; заповненість кінотеатрів і театрів не більше, ніж на 50%; перевезення пасажирів у громадському транспорті лише на сидячих місцях.
У жовтій зоні до попередніх обмежень додаються обмеження на відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди літнього віку.
Помаранчева зона – до згаданих обмежень додають припинення діяльності закладів розміщення, крім готелів, обмеження діяльності розважальних закладів і закладів харчування у нічний час, діяльності спортзалів, фітнес-залів, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, а також обмеження для масових заходів – 1 людина на 20 кв м і не більше 100 осіб.
Червона зона – це заборона роботи громадського транспорту, відвідування закладів освіти, закриття ресторанів, ТРЦ тощо.
Кабінет міністрів України змінив критерії до введення “червоних” зон щодо поширення коронавірусу. Тепер “червоний” рівень епідеміологічної небезпеки в регіонах України будуть запроваджувати у разі:
- завантаженості понад 75% ліжок у закладах охорони здоров’я протягом 5 днів підряд;
- перевищення середнього рівня захворюваності на COVID-19 по країні на 100 тисяч населення за 14 днів більше ніж у 5 разів.