"Вважаємо, що локдаун зроблений штучно. Якщо ми закриємо ще й малий та середній бізнес, то орендну плату ми все одно змушені будемо платити в повному обсязі. На сьогодні не врегульовано плату між орендодавцем і підприємцем. За оренду приміщень, які в комунальній власності, на період локдауну не платиться, а комерційна – не підлягає врегулюванням. Орендодавець захоче знизить плату, не захоче – не знизить. Влада хоче зробити повну фіскалізацію, але це не потрібно для малого і середнього бізнесу. Кожному покупцю ми даємо касовий чек, а фіскалізація – це додаткові видатки", – зазначає приватна підприємниця Олена Тичинська.
"Влада бреше: як вона може знати, скільки хворих буде 8 січня? Це що, прогноз? Чи вони домалюють цифри? Ми не можемо іти на локдаун, тим більше що немає обіцяної допомоги. Ми сплачуємо 100% орендної плати, повністю всі податки – за що нам жити? Після першого локдауну ми скоротили 50 відсотків персоналу, після карантину вихідного дня – ще 30%, після локдауну ми взагалі можемо не вийти на роботу", – запевняє жінка.
"Ваше законне право вимагати те, що ви вимагаєте. Ви вже досягли певних перемог – влада поступається. Ми передамо всі ваші вимоги до Кабміну, але якщо буде введено локдаун, значить локдаун", – говорить Бунечко.