«Виробництвом органічної продукції в області займається 20 сільськогосподарських підприємств у різних галузях. Протягом останніх років зросла кількість сертифікованих видів діяльності. Якщо в 2014 р. це було лише рослинництво та тваринництво, то у 2020 р. 14 підприємств задіяні у рослинництві, 4 – у тваринництві, 4 – у переробці, 2 – займаються дикоросами, 1 – бджільництвом та одне підприємство-трейдер органічної продукції», – заявила чиновниця.
«В попередній Програмі розвитку агропромислового комплексу Житомирської області до 2020 року реалізовувалась підтримка органічних товаровиробників за рахунок коштів з обласного бюджету на відшкодування вартості сертифікації на рівні 50% понесених витрат, але не більше 50 тис. грн на одне господарство. А також відшкодування 20% вартості за придбання органічного насіннєвого матеріалу, але не більше ніж 400 га на 1 га сертифікованої площі», – зауважує Наталія Арендарчук.
«У Стратегії розвитку агропромислового комплексу Житомирської області на 2021-2027 роки саме органічне виробництво визначено як головний напрям. Для налагодження розвитку цього виду діяльності в регіоні є можливість, досвід та потенціал», – додала керівниця Департаменту.