«Минулого літа ми розказали учасникам проєкту «ТUMI: шлях до школи» про тактичний урбанізм, а вже сьогодні дівчата і хлопці спробували додати кольору на своєму шляху до школи й власноруч перетворюють проїзд, яким активно користуються пішоходи, на яскравий і дружній до дітей простір. Діти в захваті. Підходять, цікавляться, дякують, а деякі пригощають цукерками – розповідає координаторка проєкту Аліна Кундіч. – Прикладом тактичного урбанізму є облаштування тимчасових гральних майданчиків, пішохідних вулиць, закритих для автомобілів і переобладнаних для різних активностей».
«Ідея заходу відображає необхідність трансформації міського простору Житомира для молодшого поколінням та сталого розвитку міста. Кожен бажаючий може долучитись до нас і через мистецтво показати альтернативне бачення використання вуличного простору, яким щодня користуються діти», – розповідає Анастасія Сладковська.
«На час проведення мистецької акції, що проходить за участю дітей, рух автомобільного транспорту на даній ділянці обмежено, а діти й жителі мікрорайону мають можливість відчути більш безпечні та комфортні умови пішохідного пересування, – розповідає директор комунальної установи «Агенція розвитку міста Житомирської міської ради Борис Пахолюк. – Проєкт «TUMI: шлях до школи» вирішив окремі проблеми безпеки пересування учнів шкіл-учасниць проєкту, але подальші зміни залежать від активності і ще більшої уваги батьків, жителів, шкільних адміністрацій до потреб дітей. В процесі планування інфраструктурних змін ми багато комунікували безпосередньо з учнями, батьками та вчителями, щоб максимально задовольнити потреби дітей, які є найменш захищеними учасниками дорожнього руху. Сподіваємося, що такий підхід буде використовуватися в місті і надалі».