"Існує державна програма, за якою ми кожен рік отримуємо медикаменти. Заявку на них ми складаємо самі, тому повинні наперед прогнозувати, яка буде кількість лейкозів та інших захворювань, – каже Людмила Чмут, завідуюча відділенням. – Поставку цих ліків проводять централізовано. Але ми не можемо наперед спрогнозувати, коли отримаємо медикаменти. Зараз ми ще не отримали медикаменти за заявкою 2021 року, але ще не закінчилася поставка за заявкою 2020 року".
"Якщо в нас є надлишкові медикаменти, то ми пропонуємо їх в інші області. Якщо якихось препаратів не вистачає в нас, то ми звертаємся до інших лікарень, щоб вони нам ці препарати перерозподілили. Враховуючи, що це державна програма, а вартість цих медикаментів дуже висока, за власні кошти ми не можемо їх купляти", – сказав Юрій Довгополий.
"Зараз закінчилася певна група препаратів, саме тих, які направлені на лікування захворювання крові, тобто лейкозів. Ми публікуємо інформацію в соціальних мережах та збираємо гроші. Поки ми від держави не очікуємо таких поставок, а лікарі чекають", – розповіла волонтерка Людмила Свобода.
"У мого сина ембріональна раптова саркома сечового міхура. Препаратів для ще однієї хімії нам не вистачало. Ми зверталися до благодійного фонду і нам два рази купували індійський препарат. На третій курс ми вже самі, своїми силами, знайшли гроші. Один такий флакон коштує чотири з половиною тисячі гривень. На кожну хімію треба один флакон, але скільки ще буде хімій – невідомо", – сказала Галина Білошицька.