ЄС офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати в застосунку "Дія" відповідають європейським. Українці знову зможуть безпечно подорожувати без обмежень, які спричинила пандемія. Про це повідомляє
Міністерство цифрової трансформації,
Міністерство охорони здоров’я та
Європейська комісія.
У Єврокомісії заявили, що ЄС офіційно визнав українські COVID-сертифікати й готовий приймати їх з 20 серпня. Україну під’єднають до європейської системи сумісності сертифікатів, інформує видання "
Букви".
Також повідомляється, що сьогодні Єврокомісія прийняла рішення про еквівалентність не лише для України, а й для Північної Македонії та Туреччини.
“Це означає, що країни будуть підключені до системи ЄС і що COVID-сертифікати, видані Північної Македонією, Туреччиною й Україною, будуть прийматися в ЄС з завтрашнього дня на тих же умовах, що і цифрові COVID-сертифікати ЄС“, – йдеться в повідомленні.
У заяві зазначено, що визнання сертифікатів вакцинації є взаємним.
“Коли ми разом боремося з пандемією, наші партнери також є невіддільною частиною спільної безпеки. Я вітаю Україну, Північну Македонію і Туреччину в нашій системі цифрових COVID-сертифікатів і сподіваюся, що найближчим часом до нас приєднаються ще більше наших сусідів”, – заявив єврокомісар з питань сусідства та розширення Олівер Варгелі.
COVID-сертифікат – це цифровий документ у “Дії”, який підтверджуватиме вакцинацію, негативний результат ПЛР-тесту або те, що людина одужала від коронавірусної хвороби.
Кабінет Міністрів визначив термін дії COVID-сертифікатів та ПЛР-тестів. Український сертифікат вакцинації діятиме впродовж 180 діб. Окрім терміну дії COVID-сертифікатів, визначено також термін дії ПЛР-тестів – 72 години.
Хто може отримати COVID-сертифікат?
Український COVID-сертифікат можуть отримати три категорії осіб.
Особа, що пройшла повний курс вакцинації
Йдеться про особу, що отримала дві дози вакцини, оскільки в Україні не використовують однодозових препаратів.
Такий сертифікат українці отримають наступного дня після введення другої дози вакцини.
Пам’ятайте, що переважна більшість країн дозволяє в’їзд вакцинованим особам з певними обмеженнями. Зокрема, передбачається, що має сплинути 14 днів після другої вакцинації.
У ЦГЗ наголошують: навіть якщо людина згенерує цей сертифікат, її можуть не пустити за кордон, бо не сплинув передбачений термін.
Особа, що отримала негативний результат ПЛР-тесту
Такий сертифікат необхідний для невакцинованих осіб, які планують поїздку за кордон за умови наявності негативного результату ПЛР-тесту.
Особа, що має підтвердження факту одужання від коронавірусу
Українці зможуть отримати такий сертифікат, якщо перехворіли на коронавірус, а дані про це внесено до електронної бази МОЗ. Пам’ятайте, що ви не зможете отримати такий документ, якщо не звернулися до сімейного лікаря під час хвороби.