"Ми тут демонструємо такий мінерал, як кремінь. Його використовували наші предки для виготовлення знарядь праці, для добування вогню за допомогою кременя і кресала. Тут ви можете побачити і ребро мамонта, на якому залишені зарубки нашими предками кременевою зброєю", – сказав Петро Печенюк, очільник відділу природи обласного краєзнавчого музею.
"Окрім ребра мамонта, у цьому році в нас є багато надходжень: керченська залізна руда з ядрами молюсків, нафта, нумуліти, з яких складаються Кримські гори і белемніти, яких ще називають чортові пальці", – говорить наукова співробітниця музею Любов Вовнюк.
"Цей метеорит подарований нашому музею на зорі його започаткування – в 1910 році одним із засновників нашого музею, академіком Павлом Тутковським", – розповів Петро Печенюк.
"Такої різноманітності граніту, як у нас на Волині, немає ніде, – каже Петро Печенюк. – Крім того, двох однакових каменів у двох однакових родовищах немає. Кожне родовище має камінь зі своїм малюнком, кольором, якістю. Це є надзвичайно унікальним явищем".