"Він ходить по квартирах, дзвонить, просить їсти, бо в нього грошей взагалі немає, – каже мешканець будинку Олександр Гойхман. – Він не має ні пенсії, ні допомоги, нічого не отримує, а у минулому він військовий, у званні капітана. Після того, як його побили на зупинці, він має такий стан. Весь час запитує у нас, де його батьки та сестра. Щоразу він нас запитує, і щоразу ми відповідаємо, що вони померли".
"Поліцейські спілкувалися з вказаним мешканцем, проводили профілактичні бесіди. Також поліцейські Житомирського районного управління неодноразово направляли повідомлення до спеціалізованої медичної установи з приводу того, що вказана людина може нести суспільну небезпеку. Але нині відповідей на ці запити ми не маємо", – розповіла речниця Житомирського районного управління Нацполіції Марина Вітвіцька.
"Згідно з існуючим положенням, консультація психіатра може проводитися за власним бажанням пацієнта при особистому зверненні або за направленням сімейного лікаря. Якщо немає сімейного лікаря, то тоді за зверненням з ініціативи родичів або піклувальників, які у нього є", – сказав Сенкевич.
"Особа, яка проживає у своїй приватній власності, може туди нікого не впускати і може з нею робити все, що завгодно. Однак, якщо дана особа умисно шкодить або знищує чуже майно, то людина може нести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Проте, наскільки мені зрозуміло, особа не є психічно здоровою, хоча з іншого боку це не доведено. Що робити людям в даній конкретній ситуації? Звертатися у поліцію, міську раду, писати колективні звернення, оприлюднювати дану обставину. Тому поки, на жаль, це замкнене коло", – говорить Юлія Пастух.