Артемій Рябчук, який 27 січня розстріляв своїх товаришів по службі з Національної гвардії на режимному об'єкті, у пам'яті мешканців його рідного села під Одесою залишився зразковим і відповідальним молодим чоловіком.
Навіть в армію хлопець попросився сам. Після служби хотів отримати роботу з гідною оплатою і допомагати матері, що залишилася вдовою. Про це журналістам видання "
Сегодня" розповіла староста села Броска в Ізмаїльському районі Світлана Москвич.
Жінка стверджує, що те, що сталося, шокувало місцевих жителів, для багатьох ця новина зберігає в собі безліч таємниць.
"Артемій пішов до армії лише три місяці тому. Можливо, там щось сталося, чого він не витримав. Може, якась несправедливість. Я читала, що був якийсь інцидент, і Артем заступився за людину. Він мав загострене почуття справедливості, дуже", – пояснила староста.
Жінка також згадує, що з моменту широкого розголосу трагедії на її телефон почали дзвонити фермери з полів, де нацгвардієць підпрацьовував до служби. За їхніми словами, коли всі хлопці селища йшли на дискотеку, Рябчук відповідально займався роботою, оскільки розумів, що лишається годувальником у своїй родині.
"Вони приїхали всією сім'єю до нашого села у 1986 році. Нормальна сім'я, віряни, на кшталт євангельських баптистів. Батько Артемія помер у 2018 році, старша сестра вийшла заміж та поїхала з села. До речі, мама поїхала до неї ще до того, як це сталося, оскільки у неї народився онук", – пояснила Світлана Москвич.
Так, на її запевнення, ніщо не давало приводу сумніватися в адекватності хлопця, він був добре вихований, і те, що сталося, ніяк не в'яжеться з тією людиною, яка росла на очах у старожилів. Такої думки, за словами старости, дотримуються і викладачі технікуму, де військовий навчався.
"Корінь трагедії треба шукати там, де він служив", – підсумувала жінка.
Нагадаємо, у місті Дніпро на території Південного машинобудівного заводу боєць Нацгвардії влаштував стрілянину.
Загинули п'ятеро людей - четверо нацгвардійців і цивільна. Ще п'ятеро отримали поранення.