В лісах Житомирської області розпочався облік диких тварин. Цьогоріч лісівники області повсюдно застосовують нові методи підрахунку звірів - квадрокоптери.
"Такі пристрої, обладнані відеокамерами, дають достатньо якісне зображення, завдяки якому можна точно визначити кількість особин кожного виду та навіть його віковий і статевий склад на певній території", -
пояснили в Житомирському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
Окрім дронів, для обліку дичини мисливствознавці та єгері застосовують фотопастки. Установлюють їх як правило, в місцях природної та штучної концентрації тварин. Місцерозміщення пристроїв час від часу змінюють.
"Таким чином ми намагаємося якнайменше використовувати такий метод обліку як шумовий прогін, - розповідає мисливствознавець Баранівського лісомисливського господарства Олександр Рибак. - Адже в цей час самки фактично усіх видів мають в утробі ембріони, і зайве турбування для них є не зовсім бажаним. Фотопастки в цьому випадку є абсолютно безпечними".
Орієнтовно за місяць користувачі мисливських угідь вже знатимуть, скільки тварин мешкає в лісах.
"Відповідно до цього - плануватимуть, біотехнічні та інші заходи задля збільшення популяції лісової фауни в регіоні", - додали в управлінні лісового та мисливського господарства.