Час, витрачений на будівництво, для кожного будинку – індивідуальний. Але можна порахувати приблизні терміни кожного етапу будівництва. Досвідчені забудовники знають це і застосовують при складанні календарного плану робіт. Саме цим ми і поцікавилися у фахівців компанії «КМ Буд», яка надає послуги з будівництва у м. Києві та області. У портфоліо даного забудовника безліч реалізованих проектів приватних будинків та котеджів. Крім цього, саме цій компанії довірили такий важливий для столиці проект, як реконструкція метрополітену. У 2019 році компанія завершила проведення реконструкцій станції «Святошин».
Тож, за версією «КМ Буд» (https://kmbuilding.com.ua/), у будівництві будинку виділяють наступні етапи з відповідними термінами виконання:
Терміни зведення заміського будинку залежать від вибору матеріалу і способу будівництва.
Можна побудувати будинок з:
Кожен з цих видів матеріалів, в силу індивідуальних особливостей і характеристик – має свій безпечний термін будівництва. Тут не слід нехтувати будівельними нормами і технічними нормативами.
До того ж, кожен матеріал вимагає до себе особливого підходу. Наприклад, укладання цегли – більш трудомісткий процес, ніж кладка з пінобетонних блоків. А дерев'яний зруб з колод будується повільніше, ніж будівля зі звичайного бруса.
Ще терміни зведення заміського будинку залежать від способу зведення коробки. Крім традиційного способу, в заміському житловому будівництві використовуються коробки:
При зведенні щитових коробок, готові вироби у вигляді щитів, з композитних дерев'яних полотен на клею, збирають в одне ціле. Потім зміцнюють. Потім ставляться також готові перегородки для внутрішніх стін. Їх теж зміцнюють. Залишається побудувати верх, і покрити його, і потім провести комунікації та виконати оздоблювальні роботи.
Коли ж будується рамковий об'єкт, спочатку з дощок і колод вже на готовій основі створюється каркас. Ставляться крокви для даху. Потім цей каркас обшивається теплоізоляційними матеріалами. В кінці добудовується верх.
Рамкові і щитові будинки чимось схожі в своєму виконанні. У обох випадках спочатку будується каркас. Проте, на ринку з'являються і інші методи будівництва.
Каркасний або модульний будинок може бути побудований дуже швидко – буквально за 2-3 місяці, якщо не робити основи. Будівля з фундаментом будується, звичайно, довше.
В ідеалі, починати будівництво слід навесні і встигнути закінчити до настання негативних температур. На практиці ж, завдяки сучасним технологіям, можна будувати будинки в будь-який час року (просто взимку це буде довше і дорожче).
Якщо виходити з особливостей «поведінки» будматеріалів в різні пори року, ми рекомендуємо дотримуватися наступних рекомендацій:
Фундамент. Його найкраще починати будувати навесні. Коли вже розтанув сніг і вантажні машини можуть спокійно їздити по ґрунтових дорогах, а екскаватори копати землю;
Бетон. Оскільки він містить воду – не любить негативних температур (нижче нуля). Будь-які роботи по заливці бетону найкраще проводити при плюсовій температурі і в дні, коли немає дощу. Слід також враховувати, що бетону потрібно на застигання як мінімум 4 дні (а краще відвести на це 2 тижні). У разі опадів, роботи призупиняються і його обов'язково накривають плівкою;
Бетонні блоки (газобетон, пінобетон). Також не «терплять» вологи. Укладання можна вести тільки в суху погоду. При зберіганні їх слід обов'язково вкривати від опадів. А після зведення стін – обов'язково обшити захисними матеріалами;
Дерев'яний брус і колоди. Теж слід тримати в сухості. Хоча вони не так бояться вологи, як бетон і будувати з них можна і в дощ;
Коробка і дах. Вкрай бажано встигнути добудувати коробку зі стін і «закрити» її дахом до початку осінніх дощів. Завдяки цьому, ви також зможете перенести всі залишки будматеріалів та обладнання всередину будинку і більше не переживати за їх збереження від опадів;
Зовнішні оздоблювальні роботи. Бажано встигнути провести до настання холодів. Слід захистити фасад будівлі від небажаних наслідків негоди взимку і навесні. В першу чергу, треба поставити вікна або чимось закрити або завісити (дошками, поліетиленовою плівкою) віконні прорізи;
Комунікації. Щоб в будинку було тепло взимку (і була можливість продовжувати будівництво), до нього важливо встигнути підвести електрику ще до початку холодів.
Якщо будинок кам'яний, взимку будівництво можна продовжувати: робити вже внутрішні оздоблювальні роботи і розводку комунікацій. Якщо ж дерев'яний – доведеться чекати до літа (час на усадку).
Як правило, якщо почати будівництво навесні 1-го року, всі роботи можна встигнути зробити до весни-літа 2-го року. Ось і виходить, що заміський будинок можна з нуля побудувати за 1-1,5 роки, якщо брати час з запасом. Це за умови, що все заздалегідь приготоване і немає збоїв в поставках будматеріалів та фінансуванні.
Дякуємо компанії "КМ Буд" за розгорнуту відповідь.