Більшість будинків опалюються централізовано, тобто з котельні, де за всіма процесами слідкує оператор. Котли нагрівають і подають гарячу воду або пар для опалення. Пара розподіляється по трубах до парових радіаторів, а гаряча вода може поширюватися через настінні радіатори або системи теплої підлоги. Коли вода, через трубопровід, потрапляє у житлові будинки, то споживач не замислюється про те, які труби використовуються в системі опалення.
Зовсім інша річ, коли питання стосується будівель, де немає централізованого опалення. У приватних будинках, часто використовується система опалення, яка складається з котельні і радіаторів. Щоб опалення працювало, все необхідно з'єднати трубами.
Якщо раніше повсюдно в системах опалення використовували металеві труби, то зараз вибір набагато збільшився. Труби можна розділити на дві групи: це металеві та пластикові.
Металеві труби відрізняються рядом переваг, наприклад витримують високі температури і мають хорошу тепловіддачу. В такому випадку, знадобитися менша кількість секцій радіаторів опалення. Труби з металу мають високу стійкість до корозії та впливу хімічних речовин, особливо нержавіюча сталь і мідь. Останню покривають лаком, щоб вона не втрачала блиск (не окислювалася). Звичайно проста сталь більше схильна до корозії, що зокрема вирішується фарбуванням матеріалу. Також вона коштує недорого, не схильна до деформації при нагріванні і витримує механічні пошкодження. Застосування металевих труб в опаленні, економічно виправдано при однотрубній схемі підключення. Купити трубу можна за посиланням: https://dimaxtd.com.ua/tube
Можна комбінувати матеріали, наприклад котельня - металеві труби, а під'єднання радіаторів - пластикові труби. При укладанні металевих труб в системах опалення, потрібно вміння і наявність відповідного інструменту.
Популярний і поширений матеріал при монтуваннях опалювальних систем. Металопластик - це класичний варіант, він стійкий до внутрішнього тиску, досить легко гнеться і проводить тепло. Звичайно, не так, як металеві труби, але все ж використовується в теплих підлогах. При виборі металопластику звертайте увагу на виробника, який використовує хороший клей і сучасні види сварок. Екопластик (поліпропілен), не використовується для систем теплої підлоги. Він з'єднується за допомогою паяльника, що вимагає вправності, досвіду і чуття, щоб ні в якому разі не перегріти чи недогріти трубу.
Зшитий поліетилен (pe-x a, b, c) букви в маркуванні вказують на те, який метод зшивання використовувався при виготовленні. Цей вид матеріалу стійкий до високих напруг і температур, має достатню теплопровідність. Однорідність матеріалу виключає розшарування труби. Вибираючи труби із зшитого поліетилену, звертайте увагу на наявність кисневому бар'єру (evoh), для запобігання потрапляння кисню в систему опалення.
У системах опалення також важливі діаметри труб. Великі діаметри використовуються в прямій магістралі, а для підключення батарей, використовуються труби меншого діаметру. У систем опалення можна замінити циркуляційний насос, крани, клапани, радіатори, котел ... але заміна труб, це найважчий трудомісткий процес, тому мудро підходите до вибору труб для опалення.