Сигнали на дорогах для водія як абетка для школяра. Щоб навчитися кермувати, мало опанувати практичні навички: необхідно ще й вивчити теорію. Заборонні дорожні знаки — одна з найскладніших для розуміння груп, адже має купу винятків, що обмежують їхню дію. Тож пропонуємо разом розібратися в усіх тонкощах.
Насамперед слід розуміти, що дорожні таблички згруповані за значенням. Їх поділяють на такі групи:
Окрім цих, існують категорії пріоритету, додаткової інформації та пізнавальні. За відсутності таких позначок на певній ділянці траси, необхідно орієнтуватися на дорожню розмітку.
Це найчисельніша категорія табличок, яка також поділяється на кілька підгруп. Розглянемо їх детальніше:
Заборонна група відрізняється своїм оформленням. Переважно це круглі таблички, окреслені червоною лінією, які привертають увагу водія. Проте деякі позначки можуть мати й інше оформлення, тому вкрай важливо дослідити всі варіанти.
Визначена категорія є чи не найскладнішою для розуміння темою в ПДР, адже, крім їхньої чисельності та різноманітності, існують також винятки, коли вони не діють.
Окремі знаки можуть ігнорувати водії маршруток. Це «Зупинка заборонена» і цілий ряд інших позначень.
Вказівки, які не дозволяють пересування окремим видам транспорту (трактори, мотоцикли, ТЗ із причепом тощо), не діють для водіїв - територіалів. Так називають кермувальників машин, робота яких прив’язана до певної території.
Окремі таблички не працюють відносно людей з обмеженими можливостями, серед яких інваліди 1 та 2 груп, їх перевізники та перевізники дітей-інвалідів. Переважна частина вказівок не стосується таксі з увімкненим таксометром.
Запам’ятати всі заборонні позначки може бути вкрай складно, а ще важче — вивчити ситуації-винятки. Однак це можливо і навіть необхідно, щоб мати можливість водити автівку, не наражаючи на небезпеку себе та інших водіїв.