Сьогодні: Сб, 02-11-2024    04:25:35
Головна » Публікації » Інтернет

Вибираємо рукав для мотопомпи: 5 корисних рекомендацій, які вбережуть від помилок


Вибираємо рукав для мотопомпи: 5 корисних рекомендацій, які вбережуть від помилок
Обираючи рукав для мотопомпи, потрібно насамперед звернути увагу на необхідний діаметр. Ідеальною умовою для правильного функціонування пристрою є збіг діаметра вхідних і вихідних патрубків. Серед найпоширеніших діаметрів:

 

  • 25 мм (вони ж однодюймові);
  • 50 мм (дводюймові);
  • 80 мм (тридюймові)
  • або 4 дюймові (100 мм відповідно).


Існують і більш широкі патрубки. В такому випадку, щоб зберегти тиск, потрібно використовувати спеціальні перехідники. При правильному підключенні перехідника (орієнтир на діаметр патрубка і шланга / рукава), герметичність системи не буде порушена. Те ж саме стосується і перехідників для подовження шлангів.

Прорахуйте втрату продуктивності мотопомпи

Різноманітність шлангів для мотопомп досить значна. А тому, вибирати можна між довгими і короткими, широкими або вузькими в комбінаціях. Найчастіше на практиці використовуються короткі широкі рукави. У разі застосування довгих вузьких, продуктивність (висота напору) буде втрачатись з кожними 10 м. рукава на 1 м висоти.

Продуктивність різних мотопомп відрізняється, а тому, деякі з них можуть перекачувати близько 1-1,5 м3 на хвилину, інші ж подібними параметрами похвалитися не можуть. У першому випадку обов'язково укомплектувати обладнання шлангом, розрахованим на високий тиск (1,6 Мпа при стандартних 1 Мпа). В іншому випадку псування рукава не уникнути. Необхідність комплектації шлангом високого тиску актуальна і для тих мотопомп, які експлуатуються в несприятливих умовах, наприклад для перекачування:

  • брудної води;
  • з піском;
  • з камінням та ін.


Звичайний шланг в такому випадку швидко стане непридатним, незалежно від потужності мотопомпи.

Підбирайте шланг в залежності від класифікації

Шланги для мотопомп можуть бути збірними (всмоктувальні) і напірно-всмоктувальні. Їх характеристики відрізняються. Розглянемо кожен варіант більш детально:

  • Всмоктувальні. Їх пряме призначення забезпечити забір води з відкритого джерела для подальшої подачі до вхідного патрубка мотопомпи.
  • Напірні. Відрізняються від тих, що всмоктують тим, що після забору води здатні подавати її під тиском.


Здатність витримувати певні навантаження (тиск) є ключовою відмінністю між цими двома типами шлангів. До числа інших відмінностей можна зарахувати експлуатаційний термін, стійкість до впливу негативних факторів, таких як хімічний або термічний вплив і ін.

Особливості конструкції шлангів та рукавів

Спільними особливостями конструкції для рукавів і шлангів, є наявність трьох шарів: внутрішнього, проміжного і зовнішнього. Напірні рукава, в переважній більшості, складаються з таких матеріалів:

  • внутрішній шар представлений гумою
  • середній шар складається з текстильного каркасу (він може бути й металевим забезпечуючи армування і відповідно посилення);
  • зовнішній шар зі щільної гуми.
  • металева спіраль не дозволяє шлангу перегинатися, забезпечує гнучкість.


Завдання зовнішнього шару полягає в захисті шланга від механічних пошкоджень. Що ж стосується текстильного шару, він може бути представлений як одним, так і кількома шарами й складатися з ниток, тканини або нитяного каркаса. Внутрішній шар шланга виконує функцію захисту від тиску, в сукупності з іншими шарами.

Зверніть увагу на пожежні рукави

Особливим класом з-поміж напірних рукавів для мотопомп є пожежні. Їх вибирають для пожежних мотопомп, для яких притаманна робота в умовах високого тиску. Вони надійно функціонують, здатні витримати серйозні навантаження при цьому еластичні й міцні на розрив. Все необхідне можна знайти за найнижчими цінами на сайті gumatech.pro.


05-04-2021 790
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: