Літієва батарейка випускається в циліндричному, призматичному та дисковому корпусах. Літій являється м'яким та пластичним металом, електродний потенціал котрого дорівнює 3,045 V. Це означає, що можна створити один акумулятор з даного металу, напругою в 3В (тоді, як напруга сольового виробу — 1,5 V). Погодьтесь: переваги очевидні.
Елемент, від якого, власне, і отримала назву літієва батарейка в виробі використовується лише в якості аноду. Також, до речі, виробник нерідко може використовувати з'єднання цього матеріалу. Щодо електроліту та катоду акумулятору, вони можуть бути різними. Тому можна сказати, що термін "літієві батарейки" об'єднується завдяки тому, що літій використовується як анод.
Коли купляєте такий виріб, необхідно розуміти, що він буває первинним і вторинним. В чому ж різниця? Насправді все дуже просто: не всі акумулятори даного виду мають здатність перезаряджатися. У первинних літієвих батарейок така здатність відсутня. Ви просто купляєте виріб, він функціонує доки не сяде зарядка, і все. Вторинні батареї можна зарядити, проте це має бути якісний прилад, котрий їм підійде.
Акумулятор даного типу використовують в багатьох критичних пристроях. Наприклад в медичних імплантах. Вставте батарейку, і вона може функціонувати до 15 років.
Також можна використати виріб і для звичайних лужних елементів. Як приклад, годинника. Завдяки цьому Ви майже забудете про заміну акумулятора. Зручно, чи не так?
Літієві батарейки (такі як https://primetrade.com.ua/product-category/elementi-zhivlennia/) являються ефективними при умові їх частого розряду й заряду та інтенсивному використанні. Якщо порівнювати їх зі звичайними акумуляторами, вони мають цілий ряд переваг. Серед них:
Як висновок можна сказати, що хоч батарейки літієві і мають набагато більше переваг ніж акумулятори сольові та лужні, проте використовувати їх постійно сенсу немає. Річ в тому, що попри всі свої плюси вони мають і деякі мінуси. Це більш полога крива розряду та вища ціна, ніж на інші види. Тому купляйте батарею лише, якщо вона дійсно потрібна.