У Житомирі 23 листопада біля пам’ятного знаку "Сумуючий Янгол" зібрались кілька сотень житомирян, аби вшанувати пам’ять жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років, та голодоморів 1921-1922, 1946-1947 рр.
"Мітинг-реквієм відбувся за участю духовенства, громадськості, жителів міста та представників влади. Учасники заходу разом помолились за мільйони загублених життів та запалили лампадки, як символ пам’яті за українцями", - інформує Житомирська ОДА.
Колоски, квіти та лампадки поклали присутні до "Сумуючого Янгола" на знак скорботи про жертв голодоморів. О 16:00 годині всі присутні долучились до загальнонаціональної хвилини мовчання.
Разом із загальнонаціональною хвилиною мовчання відбулася традиційна акція "Запали свічку пам’яті". Кожен міг запалити свічку і встановити її вдома на підвіконні чи біля меморіалів жертвам голодоморів, ушанувавши таким чином пам’ять мільйонів українців, яких було вбито голодом в Україні.
Голодомор 1932-1933 років – акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР роках шляхом створення штучного масового голоду. Убивство голодом відбувалося в Україні й на Кубані як до 1933 р., так і в 1932 році. Різниця полягає лише в масштабах злочину. Якщо протягом 1932 р. голодом було замордовано сотні тисяч людей, то в 1933 р. лік ішов на мільйони. Кількість людей, які загинули від голоду, оцінювалась деякими істориками в 3,941 млн у сільській місцевості на території Української РСР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці, та склав 6,122 млн втрат ненародженими.