"Приїжджає спеціальна машина, нам надає перелік тих родичів, які будуть присутні на похороні, згідно розпорядження МОЗу, і проїжджають. Можуть бути присутніми до 10 осіб. Буває, що це правило порушують, але в цілому дотримуються", – розповіла заступниця директора спеціалізованого комбінату комунально-побутового обслуговування Людмила Бондарчук.
"Підготувалися, але це не знадобилося, оскільки людей ховали зазвичай, якщо хтось залишав місце біля рідних, а так у загальному секторі. У морзі людей забирають, упаковують у целофан і сюди спеціальна бригада приїжджала, яка в костюмах, рукавичках і масках. Приїжджають і проводять захоронення у целофанових мішках. Покійник у труні, а труна у целофановому мішку", – додала Людмила Бондарчук.
"Ми не маємо права бути на кладовищі і молитися над тими, хто помер від коронавірусу. Тому ми обов’язково допомагаємо родині і молимося, але робимо це у храмі. Тобто на кладовищі іде поховання, а через кілька днів родичі померлого приходять до храму і ми повністю служимо чин поховання", – зазначив священник Богдан Бойко.
"Це відбувається із дотриманням усіх санітарних норм на кладовищі, тільки тоді, коли гріб опускають та засипають землею – вже тоді священник на відстані кількох метрів від місця поховання звершує чин поховання. А є інший варіант, коли родичі вирішують і ховають самостійно, а згодом приносять до храму землю і священник служить похорон", – повідомив священник Сергій Грицаюк.
11. Під час здійснення поховання слід додержуватися наступних рекомендацій Міністерства охорони здоров’я:
– допускати не більше 10 присутніх осіб за умови одночасного перебування у приміщенні;
– розташування має бути не більше 1 особи на 10 квадратних метрів площі;
– повинна зберігатися безпечна дистанція у 1,5 метра між присутніми;
– заборонено цілувати тіло померлої особи через ризик інфікування.
https://www.pomisna.info/uk/document-post/praktychni-nastanovy-dlya-yepyskopatu-duhovenstva-i-virnyh-u-zv-yazku-z-ogoloshenoyu-pandemiyeyu-osoblyvo-nebezpechnoyi-koronavirusnoyi-hvoroby-covid-19