"Маркером може бути ціна. Для виготовлення 1 кг сиру потрібно 11 літрів молока. Відповідно, мінімальна вартість - 120 грн тільки на сировину, є ще й інші інгредієнти, купа усіляких накруток, кожен повинен десь заробити. Близько 200 грн за кг - гранична ціна. Нижче - це вже не сир", - пояснила експертка Олена Куликова.
"Він позиціонується як вітамінний, корисний, а коли йдеться про фальсифікат - людина, звичайно, не помре, не буде незворотних процесів в організмі, але користі теж не буде. Виходить так, що люди витрачають гроші й не отримують того, що хочуть. Недорогий сегмент популярний, і тут іде заміна сиру сирним продуктом. Тут лідер український виробник, а українські виробники позиціонують себе в преміум-секторі, вони за свою якість борються, навряд чи ми знайдемо там фальсифікат. Тут швидше будуть підробляти імпортні сири", - розповіла Куликова.
"Проте, не можна однозначно сказати, що дешевий імпортний сир кращий за український. Є досить недорогі європейські сири гарної якості й маса українського якісного сиру, який ми перевіряємо. Не можна ж сказати, що у нас всюди фальсифікат. Вибрати треба, виходячи з власних пріоритетів, фінансових можливостей", - сказала вона.