"Обласний лабораторний центр провів 309 замірів еквівалентного та максимального рівнів шуму. Перевищення спостерігалося в 30 точках – на перехресті вулиць, в місцях інтенсивного руху транспорту. У Житомирі це вулиця Київська, Бердичівська, Черняховського (Чуднівська - ред.). Також зафіксували перевищення в Черняхівському та Житомирському районах. Аби знизити рівень шуму, потрібно ставити шумозахисні екрани, знизити інтенсивність руху та встановити часові обмеження для руху великогабаритного транспорту", – говорить представник Житомирського обласного лабораторного центру Володимир Аврамчук.
"В першу чергу, з'являються головні болі, підвищення артеріального тиску, тахікардія. Якщо постійно жити в умовах шуму до 90 децибел, то можуть виникнути захворювання нервової, ендокринної і травної систем. В школі на перервах рівень шуму теж сягає до 90 децибел. А за 120 децибел – це вже рівень шуму реактивного літака. В такому випадку, звичайно, може виникати і фізичний біль", – розповідає лікар сімейної медицини Любов Гукайло.
"Людина стає плаксивою, роздратованою. Це впливає на її поведінку. Але у будь-якому разі потрібно захищатися. Навіть якщо ми не можемо це робити повною мірою. Наприклад, певний час протягом тижня ми повинні перебувати в тиші. Вона потрібна нашому мозку, так ми будемо здоровіші", – говорить Наталія Харитонова.