«У бабусі у селі немає центрального газопроводу, всі користуються газовими балонами. Ціна на газ росла, я, подорослішавши, розмірковував, як можна заощадити. Прийшла ідея перевірити сонячні кухні - чи можна їх використовувати, чи перспективні вони будуть? Знайшов інформацію в інтернеті, – згадує Мишко. - Є 3 комбінації «сонячних» кухонь – коробкова, концентрична та комбінована. Виготовив усі 3, помістив у них посуд об'ємом 1 літр та виміряв, до якої температури нагрілася вода у кожній за 45 хвилин».
«Вода нагрілася до 80 градусів. Але це було влітку, день стояв спекотний. Восени за 45 хвилин температура води піднялася до 45 градусів. Найкращі результати показала кухня з нержавіючої сталі. Її можна зробити ще ефективнішою, але для цього потрібно використовувати скло, а воно крихке», – розповів про свої експерименти Михайло.
«Хочу вигадати таку кухню, яка зможе працювати весь рік, а не лише влітку. Зараз міркую, як це зробити. Якщо робити такі невеликі проекти, то, можливо, у майбутньому ми зможемо стати незалежними від дорогих ресурсів», – запевнив юний винахідник.
«Щоб висвітлити зону навколо дитячого майданчика, необхідно використовувати електроенергію. Для цього на макеті помістив під карусель магніти – один над одним. Вгорі – неодимовий магніт, а внизу – котушки, – розповів нам Михайло. – Електрика вироблятиметься, коли діти катаються на каруселі. Те саме і з гойдалками. Так дитячий майданчик зможе забезпечити висвітлення собі сам. Крім того, подібну технологію можна використовувати для заряджання гаджетів».
«Я зацікавився фонтаном, який нещодавно реконструювали у Житомирі. Вечорами його висвітлюють світлодіодні лампи, які живляться електроенергією міста. Я захотів, щоб фонтан забезпечував себе сам, – пояснює школяр. – На дні фонтану знаходиться зливна труба, в яку можна помістити генератор. Коли вода потече трубою, вона почне крутити лопаті генератора. Внаслідок цього з'явиться струм, який піде далі до акумулятора. Таким чином, світлодіодні лампи зможуть освітлювати парк у вечірній період».
«Ігри мені не подобаються. Кіно також не дуже. Можу подивитися в ТікТоку чи ютубі цікаві експерименти. Загалом у мене не дуже багато вільного часу. Якщо він з'являється, люблю посидіти з пригодницькою книгою. Нині читаю Всеволода Нестайка (письменник, до речі, народився на Житомирщині). Ще обмірковую майбутні роботи», – каже Михайло.