Сьогодні: Чт, 21-11-2024    21:48:29
Головна » Публікації » Житомир

«Кам’яне Село» - місце сили на Житомирщині


«Кам’яне Село» - місце сили на Житомирщині
Урочище «Кам’яне Село» в Житомирській області надзвичайно унікальне місце, його навіть називають «місцем сили».  Розглянемо детальніше, що воно являє собою. Урочище – це скуплення великих кам’яних скель на кілька гектарів лісу.  Навколо цього місця існує дуже багато легенд та теорій походження. 

Назва "Кам'яне село" походить від однієї з цих легенд:

  • Перша легенда говорить про те, що колись у селі жив  багатий народ. Одного разу через ліс проходив старий чоловік в обірваному одязі, який запитав у господаря багатої ферми чи не буде у нього шматочка хліба. Господар змахнув рукою і сказав: "Йди старий звідси, мені ніколи". Дідусь насправді виявився Богом. Він спустився з небес, поглянув на село і воно вмить закам’яніло. На одному з каменів навіть залишився слід від його ноги. 
  • Друга легенда, говорить, що на цьому кам’яному місці проходила битва між Богом та злими силами. Після битви, Сатана був поранений і на каменях можна побачити тріщини від його кігтів. Бог повертаючись на небеса, залишив свій слід на камені. 


Кам’яне Село - місце сили на Житомирщині
Багато каменів за своїми формами та виглядом  нагадують справді сільські будинки.  Правда це чи ні нам залишається тільки здогадуватися, але є щось особливе в цьому місці. 
Туристи та місцеві жителі частенько відвідують камінь де за легендою ступав Господь, адже вони вірять в те, що цей «слід» дає людям здоров’я та виконує бажання.  

У Верховинському районі  Івано-Франківській області знаходиться дещо схоже на «Кам’яне село» -  це місце називають «Писаний камінь». Він являє собою групу величезних брил пісковику з них відкривається неймовірний краєвид гірських вершин.  Говорять, що це місце відвідувала Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Іван Франко та інші відомі діячі. Це місце дуже заряджає людей, дає їм енергію. Місцеві говорять, що кожен турист відвідує це місце, щоб отримати від нього собі користь, а вони стараються подумати запитати у каменя :»чим я тобі можу допомогти?». 

Наша Україна надзвичайна та унікальна, де кожен житель зможе знайти для себе своє місце сили, яке буде надихати та давати сили на нові звершення.

Як доїхати до Камінного (кам’яного) села?

Громадським транспортом

  • З Києва – на потязі до Олевська 
  • З Житомира на потязі чи автобусі до Олевська. Далі – приміським автобусом до Рудні-Замисловицької.  Далі – пішки.

Автомобілем

Найкоротший шлях – через Коростень, по так званою “Варшавською трасою”, з якої потрібно звернути в напрямку Олевська, а звідти тримати шлях на Рудню-Замисловицьку.
Кординати – 51°18.667′, 27°58.167′. Приблизний час в дорозі з Києва ~3-3,5 години (250 км). З неприємного – за Олевськом дорога закінчується. В прямому сенсі слова. Далі – гравійка, піщанка та деколи бруківка, певно, ще царських часів. І так, приблизно, останні 26-27 км. 

Велосипедом

З Києва або інших міст: на потязі до Олевська. Розклад потягів. Далі так само як і автомобілем. Приблизний час в дорозі з Олевська до Кам’яного села ~2-2,5 години. Деякі велосипедисти роблять виїзд на 2 дні, додаючи до маршруту Дідове озеро та завершуючи в Коростені.


Автор: Поруцька Юлія


31-10-2020 1254
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: