В усьому світі люди користуються грошовими переказами – і внутрішніми, і міжнародними. Українці також активно відсилають гроші всередині країни та з-за кордону, адже за кордоном перебуває від 2 до 5 мільйонів наших співгромадян. Проте питання безпеки таких переказів хвилює багатьох. І найбільші світові банки намагаються знайти спосіб, як застрахувати своїх клієнтів від помилок.
Так, нещодавно у Великобританії банки підписали добровільний кодекс, за яким повертатимуть гроші клієнтам, що постраждали від дій шахраїв.
Про те, як правильно стежити за безпекою своїх банківських операцій, розповідають Анастасія Фоменко, Growth Manager популярної в Україні компанії TransferGo, що здійснює грошові перекази у понад 45 країнах світу, і голова відділу міжнародних грошових переказів «ПриватБанку» Марія Страшко.
TransferGo – це зареєстрований у Великобританії онлайн-сервіс міжнародних грошових переказів з картки на картку, який завдяки принципу local-in, local-out (коли гроші не перетинають кордони) забезпечує можливість швидких переказів без обмежень по сумі та з мінімальною комісією. У всьому світі послугами компанії користуються понад 1 мільйон клієнтів, зокрема й 200 тисяч українців.
В Україні головним банківським партнером TransferGo є «ПриватБанк», на картки якого зараховуються грошові перекази з-за кордону. І в Великобританії, і в Україні існують процедури захисту клієнтів від шахрайських дій. Проте користувачам також важливо дотримуватися правил безпеки й рекомендацій фахівців.
«Безпека переказів є нашим головним пріоритетом, – розповідає менеджер з розвитку сервісу в Україні Анастасія Фоменко. – Ми розуміємо, що наші клієнти довіряють нам дещо більше, ніж гроші – вони довіряють нам турботу про своїх рідних та близьких. Тому ми надзвичайно відповідально ставимося до безпеки платежів. Ми використовуємо ті ж стандарти безпеки, що й комерційні банки, тому при відправленні великих сум через наш сервіс ми даємо запит на документи, що ідентифікують особистість. Діяльність TransferGo регулюється британськими стандартами, а саме – Державною службою фінансово-бюджетного нагляду Великобританії та знаходиться під наглядом британської Королівської служби митниць та доходів (HMRC). Дані клієнтів знаходяться під захистом закону Великобританії про протекцію персональних даних (Data Protection Act 1998), а також Бюро спеціального уповноваженого у справах інформації (Information Commissioner’s Office). Таким чином, вони захищені від потрапляння до третіх осіб, тим більше – з інших країн. А безпечну комунікацію між вашим браузером та сайтом TransferGo забезпечує протокол SSL».
«В Україні також існує процедура повернення втрачених через шахраїв коштів, і ми робимо все, щоби клієнт відчував свою захищеність. Проте набагато простіше запобігти неприємній ситуації, якщо дотримуватися простого правила: ніколи не передавайте код CVV2 вашої карти», – підкреслює голова відділу міжнародних переказів «ПриватБанку» Марія Страшко.
На що ж треба звертати увагу при переказі грошей через інтернет? Банківські фахівці склали топ-5 корисних порад.
Переказувати гроші варто тільки тим, у кому ви впевнені, за допомогою перевірених та зрозумілих офіційно зареєстрованих сервісів. Якщо ваш знайомий терміново просить відправити йому гроші, передзвоніть йому та поспілкуйтеся особисто. Уважно стежте за тим, кому ви відправляєте гроші, та користуйтеся відомими та зручними платіжними системами, що гарантують безпеку ваших платежів.