У Мінсоцполітики України підвели економічні підсумки останніх трьох років, в результаті чого була зафіксована позитивна динаміка у прибутках громадян.
У Міністерстві соціальної політики України повідомили, що в Україні з'явилася тенденція до зростання доходів громадян. Так, сьогодні мінімальна заробітна плата по країні складає 4137 гривень, тоді як в 2016 року вона була в три рази нижче і становила всього 1378 гривень. Все це говорить про те, що українці стали жити набагато краще. Більш того, на даний момент можна з упевненістю сказати, що Україна - країна далеко не бідна, як багато хто вважає. Про це відомство пише в своєму звіті, опублікованому на своєму офіційному сайті.
«Протягом 2016-2019 років, після падіння в 2014-2015 роках, спостерігається стабільна тенденція зростання реальних доходів населення», - повідомляється у звіті. Також в документі повідомляється, що в Україні збільшився і прожитковий мінімум, а це значить, що тепер в країні стало жити ще комфортніше. Так, прожитковий мінімум на сьогодні становить 1936 гривень, що на 45% вище, ніж в минулих роках. Збільшився і мінімальний розмір пенсії - тепер вона вище на 45,6% і зросла до 1564 гривень, а середня пенсія - на 76,5%, тепер українські пенсіонери щомісяця отримують в середньому 3006 гривень.
Дивно, але, як повідомляє портал Russian News, в Україні зріс не тільки рівень доходів громадян, а й рівень доходів в галузі відеоігор - він став вище на цілих 13%. Є ймовірність, що ці дві сфери деяким чином можуть бути пов'язані одна з одною. Чи могли українці почати витрачати більше на азартні ігри у зв'язку з тим, що виросли їхні заробітні плати? Як повідомляють представники інформаційного сайту TopCasinoExpert, які є експертами в області азартних ігор, зростання заробітних плат ніяк не впливає на зацікавленість українців в азартних іграх. «Українці практично ніколи не грають на реальні гроші, навіть якщо вони у них є. Українці - типові мисливці за безкоштовними бонусами. Якщо і грають на гроші, то тільки на невеликі суми », - кажуть вони. Тобто можна зробити висновок, що зростання заробітних плат не закрутило українцям голови.
Повертаючись до цифр, відзначимо, що в сфері зайнятості населення також є хороші новини. Рівень безробіття за останні три роки в Україні знизився з 9,3% (1,67 мільйонів безробітних людей працездатного віку) до 8,8% (1,57 мільйонів чоловік). Станом на 2019 рік кількість робочих місць в країні не йде на спад, а тільки зростає, при цьому кількість працевлаштованих на новостворені робочі місця досягло 276,1 тис. осіб, перевищивши кількість звільнених на 154,4 тис. осіб.
Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявив, що Україна сьогодні має всі шанси на те, щоб до 2020 року стати однією з найрозвиненіших країн з високою мінімальною заробітною платою. Розенко також додав, що уряд країни планує підняти рівень мінімальної щомісячної заробітної плати до 7000 гривень.