Сьогодні: Чт, 21-11-2024    14:22:12
Головна » Публікації » Інтернет

Поради для матусь. Як говорити з дитиною про COVID-19?


Поради для матусь. Як говорити з дитиною про COVID-19?
В Україні з 12 березня ввели карантин через коронавірус, тому на сьогодні майже всі діти знають, що варто бути вдома, обов'язково мити руки, носити маску у магазині, і вже звикли до нової реальності. Як пояснити, чому так трапилося, допомогти дітям чітко дотримуватися правил і не викликати тривоги?

Чути дитину та говорити з нею

  • Перш за все потрібно запитати в дитини, що вона чула про коронавірус та пандемію, а тоді вже відштовхуватись від почутого. Подавайте інформацію коротко, говоріть простими словами і обов’язково враховуйте індивідуальні та вікові особливості дітей. 
  • Наприклад, дошкільнятам можна пояснити, що «віруси – це маленькі організми, які можна побачити лише за допомогою спеціальних скелець», але коронавірус – новий та недосліджений організм. Вчені мають з’ясувати, як зробити так, щоб люди були в безпеці, тому зараз ми маємо сидіти вдома.
  • Трішки складніше пояснити підліткам, тому що вони здатні мислити логічно, чітко висловлювати власну думку стосовно того чи іншого явища. Тут батькам важливо висловлювати співчуття через речі, які підлітки не можуть робити через карантин. Наприклад, гуляти з друзями чи сходити в кафе. Також варто підкреслити внесок дитини в дотримання карантину.

Розповісти дитині про соціальну дистанцію

Соціальна дистанція — це комбінація нефармацевтичних методів контролю, спрямована на сповільнення розповсюдження небезпечних хвороб. Перш за все йдеться буквально про відстань між людьми на вулиці та у приміщенні. Обов’язкова дистанція — 1,5 метри. Ви повинні донести дитині, що соціальна дистанція не лікує від коронавірусу, але сповільнює його поширення. Частина людей або хворіє пізніше, або взагалі не хворіє. 

Нові знання закріпити на практиці

Деякі ситуації, які можуть трапитися з дитиною на вулиці чи у магазині, варто не лише проговорювати, а й показувати на практиці в ігровій формі. Мама може розіграти різні ситуації і проаналізувати їх разом з дитиною, аби зрозуміти, яка поведінка може бути ризикованою і які виходи з ситуації можуть бути.

Рутинні звички 

Чіткий план, активності, розклад занять, а також дотримання попереднього «докарантинного» ритму життя допоможуть зробити ситуацію менш травматичною. Наприклад, якщо у дитини був денний сон у садочку, то цю практику слід зберегти і вдома.

Кожна матуся повинна показувати дітям власним прикладом, як пережити емоційний дискомфорт. Карантин мине, але це не останній раз в житті, коли доведеться зіткнутися із загрозою і невизначеністю. Але діти вже знатимуть, як з цим усім впоратися!

Катерина Косякевич

04-06-2020 1682
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: