Їх будують за стандартною схемою. Над камерою горіння ставлять купол, який збирає гаряче повітря в єдиний потік.
У пічної кладки димоходу є кілька каналів для видалення газу з вигинами. Її можна вибирати для твердопаливного котла, але потрібно обслуговування абсолютно для кожної «кишені».
У пічних трубах є заслінки, які регулюють тягу. З її допомогою збільшується витяжний канал під час розпалу, а також зменшується.
Встановлювати димохід краще з сендвіч трубами й фітингами. У приватних будинках витяжне обладнання може бути в приміщенні і зовні.
Трубопровід складається з:
З одного боку у трубопроводу є розширення 1-2 мм без теплоізоляції. Збірка вертикальної ділянки виконується дуже просто, деталі труб вставляються один в одного.
Такі конструкції мають свої переваг. У них простий пристрій димоходу, має приємний вигляд. Всередині є утеплений шар. Ще конструкції прості в обслуговуванні.
Такі установки красиві та акуратні. Труби й фітинги виконуються з нержавіючої сталі. У цій конструкції дзеркальний блиск. При цьому система погано діє при відсутності утеплення.
До переваг такого димоходу відносять:
Завдяки відсутності утеплювача і підвищеної тепловіддачі стали пристрої можуть застосовуватися в якості обігріву будинку. Тоді довжину димоходу обчислюють з урахуванням інтенсивності тяги.
З переваг виділяють:
Керамічні димоходи застосовуються в якості вкладишів в цегляній конструкції. Завдяки цьому виходить надійна система для виведення диму.
Це конструкція, яка поєднує в собі сендвіч і металевий трубопровід. Але замість утеплювача в ділянці між трубами йде вуличне повітря.
До особливостей такої конструкції відносять:
Гарячий дим йде назовні по трубі, нагріває повітря, який йде з вулиці. В результаті забезпечується поліпшення продуктивності котла.
Коаксіальний димохід-краще рішення для невеликих приміщень. Їх монтують під стелею в кімнаті, де знаходиться котел, вішається на стіну. У них невелика довжина - до 5 м. на працездатність не впливає погода і зміна тиску. Але функціонувати без електроенергії витяжка не здатна.