Сьогодні: Чт, 21-11-2024    19:40:22
Головна » Публікації » Інтернет

Як позбутись запаху сірководню з артезіанської свердловини?


Як позбутись запаху сірководню з артезіанської свердловини?

Нікому не сподобається, якщо вода буде мати неприємний аромат тухлих яєць. Особливо, якщо ви облаштували недешеву артезіанську свердловину із розрахунком, що отримаєте найсмачнішу та найбільш корисну воду прямо у своєму крані.

Такий запах – це передвісник перенасичення води сірководнем (небезпечний газ), тому якщо ви його відчули, то варто одразу припинити споживання цієї води. Наслідки можуть бути печальними, адже сірководень порушує роботу нервової системи. Окрім негативного впливу на людину, цей газ пагубний для металів, так як викликає корозію, що може привести до поломки сантехніки, зворотних клапанів та опалювального обладнання.

Чому виникає така проблема?

Причин виникнення неприємного запаху може бути декілька.

  • Часто це пов’язано із недостатньою глибиною свердловини, що спричиняє потрапляння у воду стійних вод, різноманітних відходів хімічної промисловості та органічних речовин різного походження;

  • Ще одна причина, навіть при достатній глибині – порушення герметизації стволу обсадної колони чи часткова руйнація цементації простору за трубами. Це приводить до проникнення у воду сульфідних з’єднань;

  • Останній варіант – виявлення сірководню ще на етапі бурління. Тоді слід використовувати обсадку із трубами більшого діаметру, що позбавить проблем при монтажі насосів.


Саме тому дуже важливо на етапі буріння обрати вірну глибину та якісне обладнання для роботи зі свердловиною. Правильно обрати діаметр труб, не економити на помпі, встановити зворотний клапан та іншу запірну арматуру високої якості.

Як позбутись цього запаху?

Якщо ж причина у порушенні цілісності свердловини, то слід викликати спеціалістів, які зможуть вирішити цю проблему. Професійний ремонт повинен починатись із виявлення місця, де порушена цілісність. Розрив стовбура, корозійні свищі, розгерметизація стінок – це найчастіші проблеми, що приводять до появи сірководню у воді. Для їх вирішення слід:

  • виконати заміну обсадної колони;
  • установити спеціальні металеві заплати;
  • створити цементні мости.


Також часто спеціалісти пропонують наново виконати обсадку, просто використовуючи менший діаметр труб. Хоча це можливо лише при наявному запасі, що дозволить це реалізувати.

Очищення води від сірководню

Дуже багато залежить від відсотку сірководню у воді, якщо він невеликий, то можна провести примусову дегазацію води. Є два простих способи:

  • відстоювання, коли газ випаровується з часом, або використання приладів для безнапірної аерації;
  • очистка з використанням хімічних окиснювачів.


Підібрати оптимальний варіант допоможуть спеціалісти, тому як тільки відчуваєте цей неприємний аромат у воді, то слід звертатись за допомогою.


06-07-2021 720
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: