Сьогодні: Пт, 22-11-2024    06:41:18
Головна » Публікації » Інтернет

УЗД в гінекологіі: процедура та методи обстеження


УЗД в гінекологіі: процедура та методи обстеження
Гінекологічне ультразвукове дослідження є основним обстеженням, яке проводиться для перевірки стану жіночих репродуктивних органів. У жінок, які чекають дитину, це дозволяє визначити, чи добре протікає вагітність. УЗД жіночих статевих органів в Уросвіт — це можливість своєчасного діагностування багатьох захворювань. Які показання до гінекологічного УЗД і як підготуватися до цього обстеження? 

Що таке гінекологічне УЗД?

Гінекологічне УЗД — це профілактичний огляд, а також метод діагностування у разі підозри та лікування захворювань жіночих статевих органів. Як і при будь-якому іншому типі УЗД, дослідження проводиться за допомогою спеціалізованого апарату, який створює зображення досліджуваних внутрішніх органів на екрані монітора. Все це завдяки використанню властивостей ультразвукових хвиль. Завдяки гінекологічному ультразвуковому дослідженню лікар може оцінити розміри, форму, поверхню, внутрішній простір і розташування окремих репродуктивних органів, а також виявити можливі відхилення. Тест неінвазивний, тому його можна повторити за потреби.

Гінекологічне УЗД - види

За методом проведення дослідження можна поділити на:

  • трансвагінальні;
  • трансабдомінальні.


Під час вагінального обстеження лікар використовує спеціальну поздовжню головку, повністю відмінну від тієї, що використовується у більшості ультразвукових досліджень. Завдяки тому, що вона вводиться в піхву, зображення виходить дуже точним. У разі СГ гінекологічну операцію на трансабдомінальній стінці проводять пацієнтам, які ще не почали статевий акт, і вагітним жінкам. На жаль, це може бути менш точним, оскільки зображення може бути спотворене та затьмарене кишковими петлями. Рідко використовуваною альтернативою трансабдомінальному ультразвуку є трансректальне або ректальне ультразвукове дослідження.

Корисно знати: гінекологічне УЗД є безболісним дослідженням, але в трансвагінальному варіанті воно може викликати невеликий дискомфорт. Перед випробуванням важливо розслабитися – тоді дискомфорт буде мінімальним.

Гінекологічне УЗД – коли слід робити?

Під час гінекологічного УЗД можна виявити ряд змін в репродуктивних органах. Найчастіше зустрічаються кісти, міоми, пухлини та всі патології, пов’язані з ендометрієм, тобто слизової оболонки матки.

В якості профілактики всі жінки, які ведуть статеве життя, повинні проводити тест принаймні раз на два роки. Іншими показаннями є:

  • підозра на різні види уражень;
  • підтвердження або виключення вагітності;
  • невдалі спроби завагітніти;
  • біль внизу живота;
  • нерегулярні менструації;
  • підозра на дефекти будови репродуктивних органів.


Підготовка до гінекологічного УЗД

Найкраще робити гінекологічне УЗД через кілька днів після закінчення місячних. Залежно від того, буде тест трансвагінальний чи трансабдомінальний, до нього слід підготуватися. У разі вагінального УЗД необхідно спорожнити сечовий міхур – не варто забувати про гігієну інтимних місць. Якщо немає можливості помитись перед обстеженням, варто взяти з собою спеціальні освіжаючі серветки.

Якщо УЗД буде проводитися трансабдомінально, то необхідно максимально наповнити сечовий міхур. В іншому випадку гази, що залишаються на кінці кишечника, можуть блокувати поширення ультразвукової хвилі та тим самим перешкоджати належній візуалізації обстежених органів. Тому хоча б за годину до обстеження слід випити 1-1,5 л негазованої води й не мочитися в цей час.


25-10-2021 516
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: