Опалення будинку – важливе питання для господаря перед початком опалювального сезону, або навіть під час будівництва. Кожен власник хоче, щоб вдома було тепло, і при цьому не переплачувати (комунальні тарифи значно підвищились). Тепловий насос – гарна альтернатива газовим та електричним опалювальним установкам. Далі мова буде йти про переваги та недоліки використання теплових насосів, особливості їх обслуговування.
Тепловий насос – це установка, яка направлена на перенесення теплової енергії від джерела з низькою температурою до теплоносія з високою. Отже, пристрій націлений на перетворення низько потенційного тепла з навколишнього середовища (води, землі, повітря) та подальшу його передачу до рідини, що знаходиться в системі опалення або нагрівання води.
Як прилад, який опалює весь будинок, тепловий насос надає низку позитивних характеристик під час своєї роботи:
Основним недоліком є ціна теплового насоса для опалення домівки. Сам прилад та його монтаж достатньо дорого коштують. Але завдяки високій економічності, тепловий насос окупиться вже за декілька років. Також певною особливістю деяких видів насосів можна вважати наявність прибудинкової території, для буріння свердловин. Крім цього, більшість моделей мають високий рівень шуму. Для того, щоб зменшити рівень шуму, внутрішній блок пристрою варто встановлювати в котельні чи іншій окремій невеличкій будівлі.
Ремонт та обслуговування теплового насосу, як і ремонт і обслуговування кондиціонерів, чи іншої техніки, краще довіряти спеціалістам. Але власники пристроїв повинні знати про важливі показники контролю працездатності цієї системи. Діагностику теплового насоса необхідно проводити, коли система працює. Цей комплексний підхід дозволить не тільки провести вимірі точно, а й пришвидшить можливість помітити дефект, якщо він є. Необхідно зафіксувати:
Періодичні профілактичні заходи(контроль, очистка технічних вузлів, заміна витратних матеріалів) дозволять значно продовжити строк експлуатації теплового насоса.