Сьогодні: Пн, 28-11-2022    14:28:16
Житомир » Новини » Економіка » 2022 » Февраль » 10 » 12:54:48

Аудитори з'ясували, куди «витікають» гроші КП «Житомирводоканал»

10-02-2022, 12:54:48 449 Коментарі 0 Читать на русском

Аудитори з'ясували, куди «витікають» гроші КП «Житомирводоканал»
Фахівці Держаудитслужби в Житомирській області провели державний фінансовий аудит діяльності комунального підприємства "Житомирводоканал" за період з 01.01.2017 по 30.06.2021. 

Аудитори нарахували упущених вигод, недоотриманих доходів та непродуктивних витрат на суму понад 378 млн грн.

Зокрема, за даними бухгалтерського обліку КП "Житомирводоканал", на момент проведення аудиту обліковувалася дебіторська заборгованість з різниці в тарифах на суму понад 100 млн грн

"Однак заборгованість не підтверджена первинними бухгалтерськими документами та не узгоджена з відповідними контрагентами, що надалі може призвести до зайвого отримання дотацій з бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах", - інформує Держаудитслужба..

Фахівці встановили, що зволікання із коригуванням тарифів до рівня економічно обґрунтованих витрат за надані послуги з централізованого водопостачання і водовідведення та їх затвердженням позбавило підприємство можливості отримати додаткового доходу на суму понад 74 млн грн.
 

"Підприємство не дотримується вимог нормативно-правових актів з експлуатації споруд та мереж централізованого водопостачання, тоді як значний відсоток водопровідних мереж давно відпрацював свій нормативний термін експлуатації. Як наслідок, трапляється велика кількість аварій, що призводить не лише до чималих водних втрат та подачі споживачам води неналежної якості, а й до недоотримання доходу розрахунково на 25,6 млн грн", - додали аудитори.


Через неприведення у відповідність до державних стандартів середніх норм витрат води та відсутність або несправність лічильників споживання питної води підприємством упущено вигод на 15 млн грн.

"Окрім того, кошти, отримані з бюджету розвитку Житомирської міської ради на поповнення статутного капіталу підприємства 2017 року, при невиконанні інвестиційної програми, спрямованої на розв’язання проблем відновлення основних засобів Підприємства та зменшення втрат води в мережах, були використані на оплату рахунків за електроенергію та послуг з підвищення тиску води в будинках. Як наслідок, неефективно використано майже 36 млн грн", - повідомляє Управління Північного офісу Держаудитслужби.

Встановлено, що протягом досліджуваного періоду підприємство жодного разу не виконало щорічної інвестиційної програми в повному обсязі, що призвело та надалі може призвести до упущених вигод. 
 

"Як приклад, через невиконання інвестпрограми підприємством 2016 року, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, відкоригувала тарифи в бік зменшення, що призвело до упущених вигод на суму 4,6 млн грн. А невиконання інвестиційних програм у наступних роках може призвести до упущених підприємством вигод з аналогічних причин на загальну суму 45,4 млн грн", - зазначили аудитори.


Під час аудиту також проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності КП "Житомирводоканал" та встановлено втрат на суму понад 327 тис. грн через оплату завищеної підрядними організаціями вартості виконаних будівельних робіт.

В держаудитслужбі повідомили, що матеріали ревізії передано до слідчого управління поліції Житомирської області.

Як повідомляв "Журнал Житомира", міський голова Житомира повідомив, що директор КП "Житомирводоканал" Андрій Нікітін винен в аваріях на головній каналізаційній насосній станції, проте залишиться на своїй посаді.

Тегі: перевірка, аудит, Житомирводоканал
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: