Дощі підтримують рівень житомирського водосховища "Відсічне". Як тільки опади припиняються, рівень води знову починає стрімко падати. Якщо 15 травня рівень водосховища становив 2 м 76 см, то станом на 18 травня - 2 м 72 см.
Працівники водоканалу продовжують перекачувати воду з річки у зворотній бік, аби поповнити водосховище. На такий штучний спосіб підтримки рівня води витрачається додатково 2000 кВт/год на день. У спекотний період доведеться перекачувати води втричі більше. Для ефективності такого необхідного наразі процесу планується замовлення насосних станцій з більшими потужностями.
Не може бути оптимальним рішенням для Житомира і видобуток води зі свердловин через розміщення нашого міста на гранітній плиті. Говорячи про інші джерела водопостачання, Андрій Нікітін зауважує, що ще однією проблемою є наявність великої кількості у воді заліза та радона, очищення яких є дороговартісною процедурою. А поповнення водосховища з інших річок не є раціональним через маловоддя останніх.
Говорячи про можливість введення орієнтовно семигодинного графіку подачі води, у житомирському водоканалі зазначають, що ці вимушені міри будуть впроваджені у разі, якщо відмітка над всмоктувальним трубопроводом опуститься
до критичної межі – 2 м 50 см.
Фахівці КП "Житомирводоканал" робитимуть усе можливе, аби запобігти переходу на погодинне постачання води, та вкотре звертаються до споживачів раціонально використовувати питну воду з метою заощадження запасів важливого ресурсу.
Як повідомляв "
Журнал Житомира", в житомирських водосховищах
запаси води знижуються до критичного рівня. Такий низький рівень води спостерігається вперше. Причина - відсутність опадів і ненаповнюваність річки Тетерів в осінньо-зимовий період, який виявився теплим.