Сьогодні: Чт, 21-11-2024    22:42:58
Головна » Публікації » Інтернет

Що таке спідкубінг?


Що таке спідкубінг?

Чи знаєте ви, що таке насправді кубик Рубіка?

Сьогодні ця головоломка стала фундаментом, на якому з'явився цілий рух під назвою спідкубінг. У всьому світі, фанати головоломок беруть участь в офіційних змаганнях, які вже з 2004 року проводяться по всьому світу, а також і в Україні. Що ж, для початку пропонуємо повернутися в минуле до витоків цієї головоломки. Кубик Рубіка був винайдений в далекому 1974 році Ерне Рубіком. І спочатку головоломку просто збирали, адже зібрати кубик без підказок можуть взагалі одиниці. Навіть зараз звичайній людині зібрати кубик навіть з підказками це суттєве досягнення.

Ще в 80-х роках було проведено кілька змагань, і можна з упевненістю сказати, що вони були дуже успішними. До 2000-х років було певне затишшя у цьому напрямі, але вже в 1999 році була розроблена онлайн платформа для спідкуберів, на якій однодумці могли обговорювати прийоми швидкісного складання головоломки, а також домовлятися про проведення змагань.

WCA

У 2004 році було створено організацію WCA (світова асоціація кубика). Мета цієї некомерційної організації полягає в допомозі проведення змагань зі швидкісного складання кубика Рубіка у всьому світі. Для проведення змагань на високому рівні, майже в кожній країні є певна кілька WCA делегатів, які знають всі нюанси щодо організації і проведення подібніх заходів, саме вони і допомагають організаторам.

Результати кожних змагань можна знайти в єдиній базі на сайті worldcubeassociation.org. В Україні щорічно проводиться не менше 10-ти подібних заходів в різних містах, тому кожен спідкубер при бажанні може відвідати ці змагання і побити свої попередні рекорди, або навіть зайняти призове місце. Вартість участі в змаганнях може коливатися приблизно від 100 до 300 гривень в Україні.

У Житомирі в 2019 році було проведено два подібних заходи. Організатором змагань виступив один з найбільших інтернет-магазинів головоломок України — Cubes.in.ua, офіс якого знаходиться в місті Житомир. Допомагали в проведенні змагань делегати від WCA Роман Остапенко та Сергій Кокшаров.

Світові рекорди

А зараз, давайте перейдемо до світових рекордів =)

Трійка лідерів зі складання кубика 3х3 (найкраща спроба):

  1. Yusheng Du (杜宇生) - 3,47 сек.
  2. Feliks Zemdegs - 4,16 сек.
  3. Patrick Ponce - 4,24 сек.

 

Трійка лідерів зі складання кубика 5х5 (найкраща спроба):

  1. Max Park - 34,92 сек.
  2. Feliks Zemdegs - 37,93 сек.
  3. Ciarán Beahan - 38,96 сек.

Кубик 5х5

Трійка лідерів по збірці мегамінкса (найкраща спроба):

  1. Juan Pablo Huanqui - 27,22 сек.
  2. Amos Nordman - 28,84 сек.
  3. Nicolas Naing - 29,22 сек.

Мегамінкс

Дивлячись на такі результати просто дивуєшся, наскільки швидко можна зібрати кубик Рубіка 3х3. Насправді, ніякої заповітної формули, за допомогою якої можна швидко зібрати кубик, у будь-якій ситуації просто не існує. Для досягнення таких результатів, необхідно тренуватися роками. А під час навчання швидкого збирибання кубика 3х3, необхідно вивчити десятки формул, аби збирати головоломку за 25-30 секунд. Спідкубери, що збирають кубик швидше 10 секунд, вже мають знати набагато більше комбінацій.

До того ж, знання формул це ще не все. Розвиток техніки, грає також колосальну роль для швидісної збірки кубика, при цьому для кожної головоломки необхідно опановувати окрему техніку.
Щоб збирати головоломки швидко, потрібно змінити свій мозок, зробивши його спідкуберським. Мозок звичайної людини не вміє так швидко оцінювати поточну ситуацію, приймати рішення про ті чи інші дії і паралельно аналізувати нову ситуацію. Подібним навичкам навчаються багато років.

Ну і в кінці, ще трохи шокуючих рекордів. Є така дисципліна на змаганнях, як Мульти-блайнд, де кожний учасник збирає закритими очима кілька кубиків 3х3. Світовий рекорд у цій дисципліні становить — 59 кубиків за 1 годину. Ви можете уявити собі як спідкуберу вдається запам'ятати положення елементів на 59-ти головоломках? Це феноменально!


27-05-2020 1218
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: