Сьогодні: Чт, 21-11-2024    10:52:54
Головна » Публікації » Інтернет

Майбутнє для дитини: як правильно обрати школу?


Майбутнє для дитини: як правильно обрати школу?

Школа – це фундамент соціалізації та інтелектуального розвитку дитини. Через це відповідальні батьки не поспішають з вибором місця навчання для нащадків й намагаються зрозуміти що краще – приватна молодша школа чи державний заклад освіти. Розглянемо декілька корисних порад для вибору майбутнього освітнього закладу й інформацію щодо переваг та недоліків обох видів шкіл.

Що потрібно знати при виборі школи

Перш за все, слід враховувати інтереси самої дитини. Наприклад, для малечі з гуманітарними здібностями не варто обирати місце, яке спеціалізується на математиці чи інших технічних дисциплінах. Також важливим фактором для батьків і дитини є розташування закладу освіти. Довга дорога до нього та тривале повернення додому може завдавати клопоту й забирати багато часу. Ідеальним варіантом може стати той навчальний заклад, який розміщується у районі вашого проживання. Це забезпечить не тільки швидке переміщення, а і коло знайомих для позашкільного спілкування.

На першому етапі можна обрати 5-10 варіантів. Далі слід перейти до їх глибшого вивчення. Наприклад, можна ознайомитися із відгуками батьків на освітніх форумах, дізнатися про здобутки та про те, яка навчальна програма діє в цих закладах. Здобутки в міських та національних змаганнях також можуть свідчити про їхній рівень.

Інші важливі критерії для відбору можуть бути такими:

  • Рівень харчування в їдальні;
  • Матеріально-технічне забезпечення;
  • Наявність стадіону та спортивних комплексів (басейну, тренажерів, бігових доріжок тощо);
  • Технічний стан будівлі та класів;
  • Наявність так званих «фондів», які заборонені законом;
  • Чи розділені молодша, початкова, середня та старша школи між собою;


Для вивчення кожного з цих питань потрібен час. Тому слід «готувати сані влітку» й заздалегідь починати дізнаватися інформацію про освітні установи. Додатковим джерелом корисних порад можуть стати знайомі, чиї діти відвідують одну зі шкіл, яка зацікавила вас на першому етапі.

Державна чи приватна школа?

Дискусії щодо цього питання лунають протягом всієї історії української освіти. Подібна ситуація спостерігається і в інших країнах. Існує певний стереотип, що приватна школа апріорі є кращою за державну. У більшості випадках це так і є, але не кожний приватний заклад може відповідати високим стандартам виховання. Тому треба фільтрувати та такі типи шкіл.

Серед основних переваг приватних установ є те, що вони намагаються бути конкурентоздатними й боротися із сотнями державних закладів. А, як відомо, висока конкуренція породжує якість. Також такі установи є самодостатніми, викладачі отримують гідну зарплатню і менше страждають від професійного вигорання.

Недержавні установи так само проходять атестацію й підлягають регулярним перевіркам контролюючих органів.

Додатковою перевагою можна назвати та обмеженість доступу до закладу. Закритість території та наявність професійної охорони призводить до того, що безпека в таких школах є кращою. Будь це старша школа чи молодша.

В деяких приватних школах використовують нестандартні форми навчання, які формують світогляд у вільних і креативних умовах.

Державна школа також має переваги, а саме:

  • Безоплатність освіти;
  • Класичний підхід до виховання;
  • Надійність;
  • Рівність усіх учнів;
  • Ширший вибір потенційного місця навчання;


Де буде формуватися особистість та навички вашої дитини, вирішувати вам. Якщо дозволяє бюджет і можливості, приватна школа може стати кращим варіантом. Але не можна стверджувати, що державна освіта є поганою та неефективною.


26-09-2020 1272
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: