Гербіциди застосовують для знищення рослинності, наприклад бур'янів, коли необхідно обробити велику ділянку і при цьому не пошкодити культурні посадки. Найчастіше гербіциди використовують на посівах картоплі. Застосування такого препарату зменшує врожайність, тому що бур'яни починають швидше рости та розвиватися. Крім того, це негативно позначається на зростанні картопляних бульб.
Гербіциди можуть завдати шкоди рослинам сімейства пасльонових. Тому після обробки препаратом потрібно уважно стежити за тим, щоб картопля межувала з помідорами, перцем, баклажанами і т.д. також варто обмежити присутність цієї рослини на ділянці, не обробляти поруч з ним грядки. Якщо дотримуватися всіх правил, то картопля буде захищена від бур'янів і не постраждає через цю операцію. Але бувають ситуації, коли без використання гербіцидів не обійтися.
Існує кілька різновидів гербіцидів.
За статистикою, врожайність картоплі залежить від кількості бур'янів в 1,5 раза. До того ж при застосуванні гербіцидів урожай знижується в перший рік використання на 5 – 15%, а в другій – ще на 10 – 20%. За допомогою гербіцидів вдається знищити тільки однорічні бур'яни (такі як пирій, кульбаба, Берізка, будяк, осот, грицики, пікульнік і ін.), багаторічні бур'яни (наприклад, кульбаби, молочай, жовтець, хвощ польовий і ін.) залишаються, але меншою мірою.
Якщо говорити про бур'яни, які добре ростуть в умовах відкритого ґрунту, то їх можна побачити серед картоплі. До них відносять будяк, амброзію, пікульнік, осот, Лободу та інші. Для того, щоб обробити такі рослини, використовують препарати з позначкою «проти бур'янів». В основному гербіциди представлені у вигляді порошків, водних розчинів і емульсій. Такі засоби краще розподілити по поверхні ґрунту і рівномірно розпорошити в міжряддях.