Сьогодні: Вс, 24-11-2024    04:15:16
Житомир » Новини » Суспільство » 2019 » Март » 18 » 15:12:27 оновлено: 15:22:09

Ірина Ярмоленко представила на конгресі АМУ досвід Житомира, як міста рівних можливостей

18-03-2019, 15:22:09 1114 Коментарі 1 Читать на русском

Ірина Ярмоленко представила на конгресі АМУ досвід Житомира, як міста рівних можливостей
Депутатка з Житомира Ірина Ярмоленко виступила в Конгресі Рад Європи України як ключова спікерка щодо впровадження гендерної політики на місцевому рівні. Вона представила досвід Житомира як міста рівних можливостей на конгресі АМУ та Ради Європи й розповіла про впровадження відкритого урядування в місті через гендерний компонент.

Як повідомила «Журналу Житомира» сама Ірина Ярмоленко, 14 – 15 березня у Києві відбувся конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи, Офісу Ради Європи в Україні та Асоціації міст України. Захід мав на меті розробку й впровадження гендерного підходу на місцевому рівні.

Спікери обговорювали реалізацію ініціативи у рамках Європейської хартії рівності жінок та чоловіків у житті місцевих громад. На конгрес Ірина Ярмоленко була запрошена у якості спікера. Перед цим досвідом ділилися фахівці з Сербії Єлєна Бранков-Черевічкі, Іспанії Ходра Прунеді Веллвехі. Також спікерами були голова Офісу Ради Європи Мортен Енеберг, представниця голови АМУ у Верховній Раді України Оксана Продан, виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, уповноважена за питань гендерної політики Катерина Левченко.
 
Ірина Ямроленко презентувала концепцію розвитку міста на 2020 – 2025 роки «Житомир – місто рівних можливостей», яку було затверджено в лютому.

Депутатка повідомила учасникам круглого столу, що спільно з профільним управлінням та експерткою з гендеру Світланою Євченко вони напрацювали інноваційний перелік документів, який можуть використати усі громади: концепція розвитку «Житомир – місто рівних можливостей», заява депгрупи «Рівні можливості», посадові обов’язки відповідальної особи за питання забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків у міськраді.

Нині Ірина працює над організацією громадського обговорення міста рівних можливостей, це дозволить впроваджувати відкрите урядування в населених пунктах.

«Минулого року Житомир став другим містом в Україні, яке прийняло Хартію рівності, але це лише початок. Необхідно було розробити план подальших дій. Порадившись з експертами, членами депргурпи «Рівні можливості» , мером та секретарем ради, ми зрозуміли, що для того, щоб вирішувати питання гендеру потрібний постійний діалог з громадськістю та соціологічні дослідження. Також у кожній структурі необхідна особа, відповідальна за гендерний компонент, яка нестиме інформацію на вищий рівень, відповідальному за гендерний компонент у документах міськради. Окрім того, ми запрошуємо усі ГО з різних сфер до цієї розмови. Ці кроки допоможуть збільшити ефективність використання бюджетних коштів відповідно до потреб різних груп населення, сприятимуть залученню громадськості до урядування. Зрештою, Житомир перше містом, у якому в Статуті будуть прописані гендерні положення», – повідомляє Ірина Ярмоленко.


Згідно досліджень, більшість пішоходів – це жінки, а ремонт тротуарів не є в пріоритеті, порівняно з дорогами. У спорті більшість медалей завойовують жінки, проте 70% вихованців спортивних шкіл – це хлопці. Концепція подальшого розвитку міста дозволить розв’язати такі проблеми. Вона базується на спільних напрацюваннях депгрупи «Рівні можливості» (яку очолює депутатка), управління у справах сім’ї та молоді Житомирської міськради.

До слова, Хартію рівності прийняло вже 50 міст України.
 

Як починалася діяльність Ірини Ярмоленко

 



Тегі: Житомир, Ірина Ярмоленко, рівні можливості
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 1
Юрко
1 gp (Юрко)   • 17:24:05, 18-03-2019 [Материал]

Було б цікаво почути її думку щодо позитивної дискримінації
avatar

Інші новини Житомир: