"Базари зачинені, а підприємцям продовжують нараховувати орендну плату в повному обсязі. Декілька разів збирали керівників житомирських ринків і просили з розумінням поставитися до ситуації. Попередньо узгодили, що на період карантину вони рахуватимуть оренду по собівартості, тож знижка за місяць мала скласти не менше 50%. Проте, за березень підприємці сплатили повну вартість (платежі беруться наперед), а в квітневому розрахунку знижка склала всього 20%.
Сьогодні знову зустрічалися. Як показав аналіз розрахунків, наданих адміністраціями, вони намагаються включити в собівартість за квітень всі платежі, які ринки мали здійснити у І кварталі. До прикладу, ПДВ – 340 тис. грн. Якби порахували прямі витрати, то сума була б удвічі меншою. Або заходи з дезінфекції – 200 тис. грн. Ринки не працюють, тому ці цифри не відповідають дійсності. Або енергоносії – 600 тис. грн. Зараз електроенергія використовується максимум на освітлення в нічний час. За морозильні камери підприємці платять по окремих рахунках. Тобто, якщо говорити виключно про собівартість, то можна знижувати орендну плату більше, ніж на 50%.
Сьогодні домовилися про таке:
- До середи адміністрації дають реальні розрахунки по собівартості. Ми паралельно через контролюючі та комунальні служби звіряємо всі їхні платежі.
- У четвер збираємося на ще одну нараду, під час якої підпишемо тристоронній меморандум з урахуванням всіх зауважень.
- Крім того, адміністрації здійснять підприємцям перерахунок орендної плати за березень і враховують ці кошти у квітневому платежі. Тим, хто вже встиг заплатити за квітень, мають або здійснити перерахунок на травень, або повернути кошти. У травні, якщо карантин продовжать, знижка має бути ще суттєвішою.
Щоб не було ніяких маніпуляцій, у меморандумі обов’язково пропишемо пункт щодо неприпустимості розірвання договору в односторонньому порядку", – пояснив міський голова у соцмережі