Медична сфера швидко розвивається: відкриваються діагностичні центри, приватні кабінети та клініки. Виникає потреба в імпорті медобладнання для якісної діагностики та терапії. Більшість медичної техніки ввозиться на територію України із-за кордону. Цей процес достатньо складний і потребує звернення до досвідчених спеціалістів. Потрібно детально ознайомитись з темами транспортування, митного оформлення, дозвільної документації, ліцензування відповідної діяльності, особливостей введення в обіг даних апаратів та ін.
Більшість медичної техніки ввозиться на територію України із-за кордону. Цей процес достатньо складний і потребує звернення до досвідчених спеціалістів. Потрібно детально ознайомитись з темами транспортування, митного оформлення, дозвільної документації, ліцензування відповідної діяльності, особливостей введення в обіг даних апаратів та ін. Розглянемо основні тези постачання медобладнання.
Перевезення через кордон медприладів для особистого користування оформлюється відповідними документами та має просту процедуру. Якщо ж обладнання призначене для вільного обігу, то процес його оформлення більш складний і займає більше часу. Що для цього потрібно?
Таким чином, підприємцю, що планує постачання медобладнання із-за кордону, потрібно врахувати особливості оформлення техніки на державному кордоні та отримати всі дозволи для можливості реалізації роботи медобладнання за місцем призначення. Це доволі широка сфера законодавчих актів, наказів та постанов. Огорнути такий об’єм юридичних даних допоможуть спеціалісти консалтингових компаній, які можуть надати загальну консультацію або супроводити конкретні процеси ввезення медобладнання.